Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 354
  2. Ne 418


Blábol

Tak jsem podle některých kolegů zastupitelů blábolil nebo přeháněl ve svém minulém článku „Persona non grata“.

Jejich reakce byla očekávaná, nemohou přiznat, že něco takového bylo nachystáno. Zajímavější je sledovat jejich výstupy, hlavně na internetu.

Tak například jeden z nich napsal, že paní Potyšová byla odvolána pro nehospodárné jednání a do instituce, kterou vedla, přijde inspektorát práce. Nezastávám se paní Potyšové, ale nemá to být náhodou naopak? Prvně inspektorát práce, pak odvolání. Teď to vypadá tak, že se bude hledat důvod jejího odvolání. A co když bude všechno v pořádku, nebo to bude jen malé pochybení? To se jí páni a paní radní omluví a jmenují ji zpátky?

Také je nutné ptát se, jakou odpovědnost vyvodí oni sami z jejího jmenování do funkce? Určitě žádnou.

Nádherné je vyjádření radního k vydání článku v Orlovských novinách od paní Ing.Sosnové, cituji: „Po přečtení článku jakési Ing. Sosnové v nejnovějším vydání Orlovských novin jsem se musel vydýchat. Ani tak ne nad tím blábolem a konspirační teorií autorky, ale spíše nad faktem, že oficiální městské stránky měly tu odvahu otisknout přímý útok na Hnutí ANO. Kdyby se jednalo o konstruktivní kritiku, budiž, ale jakési úvahy, navíc prokládané nesmysly o neúspěších Města? Pisatelka, ač vzdělaná, má patrně svůj svět a redakce "Orlovek" se cítí pevně v kramflecích. No uvidíme.“

Podle mě je to jednoznačné vyhrožování: „až bude po volbách a my budeme vládnout, tak s vámi zatočíme“. Opravdu pan radní volá po cenzuře? Já se ptám pana radního, kdo měl rozhodnout o nevydání článku? Technicky by to mohla být námi navrhovaná mediální rada (výbor), ale tu jste odmítli.

Poslední ukázka je vyjádření na webu ČSSD: „Radním z řad ČSSD Orlová už došla trpělivost s bezradností úředníků rozuzlit patovou situaci, která vznikla kolem výstavby náměstí. Už od března požadovali, aby se najala nezávislá právní kancelář se zkušenostmi s řešením podobných situací. Dále znaleckou kancelář, která má vypracovat znalecký posudek, jenž by objasnil objektivní příčiny zpoždění stavby.“

Pojďme se zeptat, kteří úředníci jsou bezradní a jaké získali hodnocení a odměny? Kdo schvaloval dodatky smlouvy za město? Nebyla to náhodou rada města? Proč se neptali a neúkolovali tyto úředníky? Stačilo dát návrh na usnesení na radě města a odsouhlasit jej. Proč když jsou úředníci bezradní, nezvýšili aktivitu a nejednali se zhotovitelem sami a nezvali si jej na jednání rady? Kdo měl odsouhlasit nezávislou právní kancelář a kdo měl odsouhlasit, že se nechá vypracovat znalecký posudek k objasnění objektivní příčiny zpoždění stavby? Jestli to chtěli po těch úřednících a nedali jim to do úkolů, tak by úředníci překročili své kompetence a mohli by být za to potrestáni a to až propuštěním z práce, dokonce by mohla být po nich vymáhána škoda, kterou svým jednáním mohli způsobit. Jestli to žádali, tak určitě předložili návrh na usnesení a sami si jej odsouhlasili. Podle mě je náměstí výsledkem jejich neschopnosti. Například již od 3. ledna 2017 volám, aby se udělaly schody k poště od Masarykovy třídy. Jejich některá vyjádření: „ Pro koho bychom to dělali“, „Lidé si musí zvyknout“ apod. Nakonec to odmítli, ani ne tak pro cenu, ale hlavně, že nechtějí, aby firma co to dělá, dostala ještě nějaké peníze od města. Chápu je, ale nejde tady o lidi a všichni vidíme, že stavba náměstí se protáhne nejméně o dva a půl roku. Tak proč našim občanům neulevit. 

Ještě si všimněte jedné věci, cokoliv co v současné době udělají lidé mimo koalici, tak je to buď volební kampaň, nebo účelovka. Cokoliv, co udělá koalice, je dobrý nápad a nemá to nic společného s volbami.

Mgr. Miroslav Chlubna
19. srpna 2018

Blábol

z IP 109.231.140.*** | 19.8.2018 20:54
Souhlasím co je v článku napsáno. Překvapuje  mně jak SMO spěchá s realizací welness a ČSSD oznamuje, že stavba byla zahájena. Tak to jsem zvědavý, který úředník má stavbu na starosti resp. kdo stavbu řídí a kdo pak bude zdůvodňovat příp. vzniklé problémy.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se