Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Bohužel jsme měli pravdu

Jsou věci, které nechápu. Jsou věci, u kterých se pravda ukáže až časem. A dvě takové jsou pro Orlovou a její obyvatele zásadní a jedna z nich je naprosto zničující.

Věc, která nás Orlováky bude stát jen pár korun navíc, ale podle vyjádření hlav pomazaných z Ostravského DPMO řeší jeho ztrátovost (vyfocený článek z Deníku).

Již na konci února bude zprovozněn nový terminál na Hranečníku. Lidé z Orlové se od konce února nedostanou do centra Ostravy přímým spojem, ale budou muset přestoupit na Hranečníku. Ty, co jezdí do Ostravy denně, to prý bude stát méně nebo stejně jako teď. Jenže ti, co jezdí do Ostravy jen někdy, si připlatí. A to nepíši o časové ztrátě, která lidem vznikne přestupem.

Ještě před rokem nám i představitelé našeho města namlouvali, že to pro nás bude výhodné a že se tím bojuje proti smogu.

Nevím, kde mám hledat tu výhodu. Myslím, že plno lidí to od jízdy autobusem odradí a raději zvolí cestu autem. Co by pomohlo přesvědčit lidi k využití autobusů k jízdě do okolních měst, je zlevnění ceny jízdného např. na pět korun. To, co prosadila Ostrava v systému dopravy do krajského města, je podraz na obyvatele ostatních měst v kraji a zneužití svého postavení. Bude mě samozřejmě zajímat, co pro své občany udělají lidé z vedení našeho města. Budu chtít, aby se naši zástupci ptali v krajském zastupitelstvu.

Horší je druhá oznámená věc. Den před štědrým dnem oznámilo vedení OKD, že příští rok chce uzavřít důl Lazy. Dříve avizovali, že to bude jen důl Paskov. Víme, že OKD má obrovské problémy, jeho vlastníci vyvedly z firmy vše lukrativní a prodali to. Nechali jen doly. Ty jsou dlouhodobě v mínusu. Podle krizového plánu má OKD jako celek skončit. Možná přežije jen jeden důl. Bude to ztráta zhruba deseti tisíc pracovních míst. Přímo se tento krach dotkne asi čtyřiceti tisíc lidí, nepřímo asi sta tisíc lidí. V černých scénářích má mít Orlová jen patnáct tisíc obyvatel. Budeme mít obrovské sociální a ekonomické problémy.

Již tři roky říkáme: „Připravme krizový scénář tak, abychom mohli na nepříznivý vývoj reagovat, a bude jen dobře, když se nepoužije“.

Co děláme?

Chystáme projekt náměstí za 300 miliónů, chystáme koupaliště za dalších 300 miliónů, plánujeme nákup Vánočního osvětlení. Zadlužujeme se. Vedení města asi problémy nečeká. Připomíná mi to hlášku ke ztroskotání Titaniku. „Na horní palubě se tančí, i když loď se potápí“.

Vedení města by mělo urychleně překontrolovat výdajovou i příjmovou část rozpočtu. Začít šetřit a připravovat se na špatná léta. Nechat si udělat analýzu dopadů případného krachu OKD. Jednat s vládou, žádat po nich pomoc, když dovolili tento vývoj, na kterém se přímo, či nepřímo podíleli.

Mgr. Miroslav Chlubna
27. prosince 2015

Pro zvětšení fotek stačí na ně kliknout.

P1050232

P1050233

Bohužel jsme měli pravdu

z IP 2408:8248:3c81:*** | http://www.cloisonnes.com/3-quarter-sleeve-floral-dress-dressh | 13.6.2019 07:10
<a href="http://www.damimiyy.com/topshop-yellow-floral-dress-dressh">topshop yellow floral dress</a> <a href="http://www.dinerwareoc.com/floral-dresses-for-girls-size-6-dressh">floral dresses for girls size 6</a> <a href="http://www.followjacker.com/floral-cocktail-dresses-online-dressh">floral cocktail dresses online</a> <a href="http://www.itechforce.com/river-island-black-floral-dress-dressh">river island black floral dress</a> <a href="http://www.joyportland.com/macy-s-jessica-simpson-floral-dress-dressh">macy s jessica simpson floral dress</a> <a href="http://www.kelseybsbooks.com/next-navy-floral-dress-dressh">next navy floral dress</a>
3 quarter sleeve floral dress www.cloisonnes.com/3-quarter-sleeve-floral-dress-dressh

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se