Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Dodrženo

 Vážení spoluobčané, voliči, podporovatelé, kamarádi a známí,

dne 29. července 2011 jsem na podatelnu Města Orlové osobně doručil níže naskenovaný dopis určený starostovi města Orlové, MUDr. Jiřímu Michalíkovi, kde píši, že k tomuto dni odstupuji z funkce člen rady města Orlová.

Zachoval jsem se přesně tak, jak jsem avizoval a jak jsme to podepsali v koaliční smlouvě.

Důvody mého odstoupení jsou také již několikrát prezentovány. Dovolím si však popsat některé z nich a určitě pochopíte, že se nejedná jen o Hotel sport, ale i o jiné.

Všude se píše, že odcházíme z koalice kvůli hotelu Sport.  Pravda je někde v půli. V koaliční dohodě se píše přesně, jak se budeme k Hotelu sport a SMO chovat. Čas ukázal, že toto vedení města, kterého jsme byli součástí, nic nechce změnit, ale ani o tomto nebude jednat, pokud předpokládá, že to nedopadne tak, jak chtějí. Při jednání o Hotelu sport jsem je přímo na jednání rady upozornil, jak to může dopadnout, a přesto někteří radní nechtěli o dalším jednání na toto téma slyšet. Někteří radní, kteří byli pro výběrové řízení, změnili svůj postoj a hlasovali jinak. Místo jednání, které mohlo koalici v tomto bodě posunout, jsme byli přehlasováni, a to se ve slušné společnosti nedělá.

V novinách se píše, že jiné body koaliční dohody se plní. Které a co se plní?

Již v prosinci 2010 jsem dostal příslib zveřejňování veškerých dokumentů k veřejným zakázkám na internetu. Dodnes tam nenaleznete nic. Poslední dohodnutý termín je září 2011. Zda jde však o konečnou verzi nebo dojde k opětovnému přesunutí termínu, jako k tomu došlo již několikrát, nevím. Přitom z mého pohledu k tomu stačí jediné rozhodnutí a určení, kde na webu to bude.

Adresné hlasování zastupitelů. Hlasovací zařízení se mělo zkoušet na jednání zastupitelstva v červnu. Hlasovalo se opět lístky, bez možnosti ověření, kdo jak zvednul ruku pro ten či onen bod jednání.

Na SMO se vlastně vůbec nesmí sáhnout. Je to sice společnost vlastněná městem, ale nic jí nemůžeme říci, doporučit, přikázat…, neboť nemáme ovládací smlouvu. Když jsem předložil, jak to dělají jinde, tak to určitě není pravda. Je zvláštní, že v červnu pan starosta mohl místopředsedovi správní rady zavolat a bez ovládací smlouvy mu doporučit změnit smlouvu mezi SMO a HC Orlová. A pan místopředseda tak učinil.

Hotel sport a bazén jsou evergreenem. Nikdy se nezjistilo, jaká je provozní ztráta a jestli je možné provozovat Hotel sport ziskově. Tady je nutné si uvědomit, že k hotelu patří i restaurace Slávia, bufety na tenise a koupališti a restaurace Golf. Všechny jsme je ještě nedávno dotovali a dnes je podle mého názoru skrytě podporujeme, neboť za všechny tyto provozy nebereme nájem.

Zveřejnění příjemců veškerých dotací, včetně účelu, není také splněno. Opět to bylo přesunuto na září. Co je však zajímavé, že odbor školství to má v elektronické podobě zpracováno a čeká se jen na politické rozhodnutí, kdy se to zveřejní. Nic tedy nebránilo zveřejnění třeba hned v lednu za rok 2010.

Odvolatelnost vedoucích odborů a ředitelů příspěvkových organizací. Tady to lze prozatím udělat jen asi u čtyř institucí. Tak jsme to prozatím zjistili. I když jsem na tento bod na radě města upozorňoval, nikdo nereagoval.

Takto bych mohl pokračovat.  Když si však znova pročítám koaliční dohodu, plněny byly body, které do dohody navrhla ČSSD, například čerpání dotací, školství, náměstí, kanalizace. V mnohém s těmito body souhlasím. Proč však být v koalici, kde se plní jen část ujednaných bodů a o těch které jiným nesedí, se nejedná, ale prostě si je prohlasují, tak jak chtějí.

Vážení občané, zastupitelem města Orlové zůstávám a budu Vám nadále k dispozici. Budu pracovat ku prospěchu našeho města, a pokud máte zájem, tak si schůzku se mnou můžete dohodnout na mém e-mailu: m.chlubna@email.cz .

Mgr. Miroslav Chlubna

Orlová 31. 7. 2011

 Odstoupeni

dodrzeno

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se