Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Gracia

Orlová není pupek světa, to jistě většina z Vás potvrdí, podle toho se odráží dění, které ve městě je.

Máme několik významných městských akcí, mezi které patří Den města Orlové, Jarmark, Spolková výstava, Mikulášský rej a další. Akce pro Orlováky významné, ale žádná z nich nedosahuje většího než regionálního významu.

Jsou tu také akce, které regionální význam přesahují, či dokonce mají věhlas evropský. Jsou dvě, a to  Grácia Orlová, světový pohár žen v cyklistice a Juniorské mistrovství Badmintonu. 

Obě akce patří zatím mezi prioritní, což se má do budoucna změnit. Gracia Orlová po uskutečněném třicátém ročníku již prioritní nebude. Letos se koná dvacátý devátý ročník.

Proč vypadne Gracia Orlová z prioritních akcí? Problém nejsou finance, na to jak je závod významný a jakou městu přináší publicitu, tak do něj vložených pět set tisíc korun českých se mnohonásobně vrátí. Problém pro dnešní koalici jsou hlavní pořadatelé. Pánové Miroslav a Petr Koláčkovi.

Koalice města je nechce ve vedení tohoto závodu. Jestliže odstoupí, tak s penězi nebude problém.

Oni svou rezignaci nabídli.

Moje babička vždy říkala:“ Ten, kdo se mstí jiným přes věci, které dělá je ubožák.“ Koláčkovi Gracii dostali tam, kde je, prostě tuto akci připravovali skvěle, což jiní nemohou přenést přes srdce. Tak je alespoň z akce odstraníme, nebo jim na to nedáme peníze.

Absurdnější se to jeví, jestliže si uvědomíme, že obě vůdčí strany chtěli uzavřít koalici s KSČM, za kterou jsou oba Koláčci v zastupitelstvu.

Mgr. Miroslav Chlubna
6. května 2015

V odkaze najdete starovní listinu Gracie 2015 Lst_gracia2015 .

Gracia

z IP 89.176.29.*** | 8.5.2015 19:08
Pane Chlubna, jak se Orlové vrátí 500.000,- vložených do Grácie? Třeba v turistickém ruchu ? To nemůžete myslet vážně. Já bych peníze investoval do sportu mládeži nebo do kultury.
z IP 91.103.166.*** | 9.5.2015 22:39
Dobrý den, pane Urbane. Souhlasím s tím, že peníze na sport by měly jít převážně dětem. V Orlové se tak děje. U prioritních sportů je to šedesát procent z přiznané dotace prokazatelně na děti, ostatní může jít na hlavní tým. Já sám jsem navrhoval, aby tyto peníze šly plně na děti.
Přesto si nemyslím, že peníze na Gracii jsou špatně vložené. Vlastně, ony tady v Orlové a okolí zůstanou. Závodnice někde jí, spí, koupí i něco jiného. Jen co vydělal Hotel sport. Podle mých odhadů, jen na ubytování kolem padesáti tisíc. Jídlo jsou další příjmy.
Uvažujte, která jiná akce má pro Orlovou takový reklamní dopad? Orlová se objeví v televizi, jen když se tu děje něco špatného (mačetový útok, smrt v nemocnici apod.). Jednou za rok se tam objeví jednoznačně pozitivně. Co by nás, jako Orlovou stál reklamní čas? Rozhodně více.
Gracie Orlová má v Evropě takou prestiž, jako žádná akce. Dokonce si dovolím napsat, že je to v současné době největší cyklo závod v Česku a děvčata, nejenom v Orlové, mohou vidět své sportovní vzory nebo je tento závod může přilákat k tomuto sportu. Kolik malých hokejistů se objeví po probíhajícím mistrovství světa v oddílech, to je největší přínos hokejového mistrovství světa u nás.
Uvažujte, co nás stojí hokejový klub a jakou soutěž hraje, co nás stojí další sporty? To se většinou zapomíná, že mají, i přes přiznanou dotaci, hodiny na sportovišti zdarma nebo dobře zadotované. Na sport, kulturu, volný čas dává naše město odhadem více než 35 mil. korun.
Jediné, co se děje, ničíme akci, která přináší Orlové mnoho pozitivního, a to ne z důvodů, že by akce ztratila na své důležitosti, ale proto, že ji dělají lidé, a to dobře, kteří jsou naší političtí konkurenti.
z IP 2408:8248:3c80:*** | http://www.5k71d4ly.com/ | 26.12.2018 07:08
<a href="http://www.k3htroya.com/kd-9-frau-butyd">kd 9 frau</a> <a href="http://www.y7dbpccn.com/nike-air-huarache-kaki-lizard-obuvc">nike air huarache kaki lizard</a> <a href="http://www.z9b51ckf.com/femmes-nike-dunk-or-bleu-kurpesf">femmes nike dunk or bleu</a> <a href="http://www.vt310g2y.com/air-max-97-powerwtodas-pine-verde-kurpesa">air max 97 powerwtodas pine verde</a> <a href="http://www.dhvwolje.com/kvinners-nike-free-leopard-print-sko-chaussuresb">kvinners nike free leopard print sko</a> <a href="http://www.v870k5rd.com/nike-flyknit-trainer-mennns-hvit-obuve">nike flyknit trainer mennns hvit</a>
5k71d4ly www.5k71d4ly.com/

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se