Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Hokej v Orlové

Tak jako plno jiných sledujeme neuvěřitelné zprávy, že naše Orlovské mužstvo mužů, hrající druhou ligu, bude zapůjčeno do Karviné. Jedinými viníky jsou označeny Město Orlová a SMO m.a.s.

Proč tyto dvě instituce mohou za toto stěhování, nevíme. U SMO m.a.s , to může být nová smlouva na pronájem, haly, kde jsou nové podmínky pro HC Orlová. S některými nelze souhlasit, o pomoc při řešení tohoto problému byl členy výboru kontaktován předseda pracovní skupiny pro sport a radní města Petr Koláček, bohužel ke škodě HC již nebyl dále přizván k dalším jednáním, jak mu bylo přislíbeno. Nehledě na to, že byl některými představiteli HC i jinými, již v lednu obviňován, že je to právě on, který chce zrušit Orlovský hokej, ale jak, to nikdo neřekl.

Dozvěděli jsme se, že hlavní slovo v tomto měl hlavní sponzor HC, Plus Oil. Je v tom i tvrzení, že město dává do hokeje málo peněz.

Město Orlová dotuje Orlovský hokej dvojím způsobem. Za prvé přímé finanční dotace činní ročně 3.75 miliónu korun. Nepřímá dotace, tato je HC poskytovaná ve službách přes SMO m.a.s, hlavně v bezplatném pronájmu haly, šaten apod. dosahuje výše necelých 8 miliónů.

Dohromady město Orlová dává na hokej necelých dvanáct miliónů korun. Když se podíváte do jiných druholigových měst, tak dotace tam nepřesahuje 5 miliónu a ještě si kluby musí pronajímat halu.

Proč je tedy Město Orlová obviňováno a haněno jako hlavní viník stěhování mužstva A do Karviné.

Myslíme si, že toto je již dávno, předem připravený akt prezidentem HC, kde může hrát roli i jeho vlastní neúspěch v komunálních volbách s možností na nějakou dobu poškodit stávající vedení města a před příštími komunálními volbami s obrovskou pompou vrátit druhou ligu zpátky do Orlové. Když se nad tímto zamyslíme tak je to v podstatě jeho manažerské selhání. Druhým důležitým faktorem v tomto zapůjčení druhé ligy hraje také majitel Plus Oil, jeho důvody nelze v této chvíli odhadnout.

Po rozmluvě s mnoha lidmi, včetně předsedy Fanklubu HC jsme nabyli přesvědčení, že stěhování druhé ligy nemůže nastat, ale jestli toto nastane, chyba je opravdu někde jinde. Například se nabízí Vedení HC a jeho valná hromada. Jak tyto dvě instituce HC bránili dobré jméno Orlovského hokeje a fanoušky, mají tito představitelé dál vést tento klub, když dovolili toto stěhování.

 Petr Koláček a Mgr. Miroslav Chlubna

Hokej v Orlové

z IP 178.72.213.*** | 22.6.2011 22:57
Ještě by bylo dobré podotknout, že vedení města nebylo pozváno k žádnému jednání a ani nebylo informováno vedením HC o tom, že bude nějaké stěhování i když je město Orlová hlavním sponzorem.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se