Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Interpelace

Na posledním zastupitelstvu roku 2016 jsme podali několik interpelací. Nejsou to interpelace, co napadly jen nás-zastupitele za NEZ. Většina z nich je od našich členů nebo sympatizantů. Pokud i vás zajímá něco, co se týká města Orlová, a nechcete se ptát sami, můžete přes nás. Stačí napsat na náš e-mail.

Zde máte odpovědi na naše interpelace: Materiál 2-19-

Malé komentáře k těmto interpelacím.

Interpelace č. 1. Je smutné, že nedokážeme přesněji vyčíslit nepřímé dotace pro sportovní kluby. Kupříkladu hokejový klub má od nás zdarma 1900 hodin ledové plochy. Podle ceníku by za ni měli zaplatit tři miliony šest set tisíc korun, krasobruslení má 500 hodin, což je ve financích necelý milion. Určitě by měli množstevní slevy. I tak to je docela pálka. Budu si s tím muset vyhrát sám, ale bude to chtít čas. Pro hokej jsou i tyto částky pořád málo.

Interpelace č. 2. Musím poděkovat panu Brňovjákovi, dobrá práce.

Interpelace č. 3. Dostáváte informaci o tom, jak to probíhá s instalací radarů. Já mám informace, že jsme špatně vyhlásili výběrové řízení na dodávku jak radarů, tak vybudování přípojných míst a sloupů. Celkově to nikdo nedělá, musí se to rozdělit. Ale naši radní z toho krásně vybruslili. Vím, že oni odpovědi nevypracovávají, ale schvalují. Interpelace jsou mířeny na radu města a ta za věcnost, pravdivost a správnost odpovídá.

Interpelace č. 4. Odkážu Vás na dokument, který dokládá komunikaci občana města s úřadem o škodách, které má způsobené vybudováním kanalizace. Již půl roku s ním nikdo nekomunikuje, ale počtěte si, jak se město stará o své občany. Dokument naleznete na konci článku.

Interpelace č. 5. Rada zde odpovídá na něco jiného, než jsem se ptal. Nijak jsem neupozorňoval firmu Talpa, ale ptal jsem se, jak je možné, že město Orlová spolupracuje se subjekty, které neplní zákonné povinnosti. Místo posypání si hlavy popelem a přijetí takových opatření, abychom tuto skutečnost minimalizovali, tak to nebudeme řešit a odpovíme na něco jiného. Vždyť je to i naše ostuda, že máme takové obchodní partnery, kteří kašlou na zákony.

Interpelace č. 6. Dostatečná odpověď.

Interpelace č. 7. Pro mě nejúsměvnější odpověď. Mrkněte na tento Orlovský expres, a co to ve Vás vyvolá. Odkaz je na konci. V odpovědi na interpelaci se píše, že knihu, o které se v reportáži mluví, jsme mohli darovat jako vánoční dárek. Kniha nejde koupit. Můžete ji získat jen na PR akcích Policie ČR, nebo ji můžete vyhrát jako odměnu v soutěži pořádané Policií ČR. Minimálně to platilo do 31. ledna 2017. Děkuji za tip, který nejde realizovat. Dobrý pokus. Zajímalo by mě, jestli si to alespoň naši radní přečetli. Já jsem totiž nechtěl reakci paní Cibukové, která to sepsala, jak jen mohla, ale pořád budu tvrdit, že o Orlové to moc v tomto díle nebylo a potvrzují mi to i reakce občanů. Chyběly mi tam oslí můstky, které mají vazbu na naše město. A to za vysílání Polaru platíme. U filmu Kyselý dech, mi chybělo, kdy bude mít premiéru v Orlové a kdo se konkrétně na něm z Orlováků podílel a jejich komentář. Závada při vysílání, tu odstranili, jen díky informaci ode mě. Sami na ni nepřišli.

V aktualitách jsem slíbil, že vysvětlím, jak je to s provizorními schody k poště. Nelze je udělat, protože i toto místo je staveniště a bude tam šestimetrový výkop, předpokládám, že do hloubky. Také je tu problém s pojištěním města, které by tu neplatilo, a stavitel by určitě nerad ručil za mimořádky, které by tu mohly vzniknout. Např. někdo na těch schodech uklouzne a zlomí si ruku, nohu, kostrč. Požadoval, aby za to ručilo město, ale prostor je staveniště a nelze se proti těmto skutečnostem pojistit. Prostě je to začarovaný kruh. A kdo je za to bit, je občan.

Mgr. Miroslav Chlubna
14. února 2017


Odkaz na vysílání Orlovského expresu.
Dokument kde je komunikace s úřadem: Zavady-kanalizace-petr

Interpelace 2

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se