Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Jak také „bodovat“ u voličů?

Nerad, nebo vůbec nechci komentovat postupy, které se dělají v jiných politických stranách, ale dnes nemohu jinak.

Jeden z kolegů radních poškozuje nejenom společnost, ve které byl donedávna ve vedení, ale hlavně občany města Orlové.

Legálně pracovníci SMO získali materiál, který dokládá, že ČEZ teplárenská pravděpodobně poškozuje občany města Orlová, kteří berou teplo z EDĚ.

V posledních létech ČEZ Teplárenská zvedala cenu tepla tak, že se srovnala s cenou v Bohumíně a pak sloučila obě cenové lokality. Tímto počinem vlastně Orlováci de facto „zaplatí“ vybudování tepelného přivaděče do Bohumína. 

Rada města o tomto chtěla vědět více, včetně možných řešení. Zpráva, která byla vypracovaná pro Radu města o této problematice, byla označená jako důvěrná.

S tímto termínem se budeme možná setkávat častěji.  Je to zejména proto, že chceme jako radní zveřejňovat maximum materiálů, které se projednávají na Radě města. Nelze však publikovat vše a okamžitě, neboť můžeme město poškodit např. zveřejněním údajů, které zvýhodní druhou stranu v případném sporu. Do dnes důvěrných materiálů Rady města můžeme zařadit některé z těch, které se týkají budování kanalizace (např. slabiny uzavřené smlouvy s firmou Subtera).

Zveřejnění tohoto důvěrného dokumentu „nahrálo“ ČEZ Teplárenské, která se tak může připravit na případné další kroky ze strany SMO, nebo města Orlové, ale patně asi i znemožnilo případný podnět na Energetický regulační úřad.

Otázkou zůstává proč to dotyčný pan radní činní. Já vidím snad tyto důvody. Jedním z nich může být pomsta, ale nevím komu. Druhým jsou možná letošní komunální volby. Je lepší vystupovat jako ten, který údajně brání občany města i  když je vlastně poškodil.

Já jen doufám, že občané nám všem vystaví spravedlivé vysvědčení za naše čtyřleté počínaní.

Mgr. Miroslav Chlubna

27. ledna 2014

Jak také „bodovat“ u voličů?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se