Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Jak dál družstevníci?

Svého času psal na stránkách Čtrnáctideníku občanů města Orlová, Orlovských novinách,bývalý člen představenstva Bytového družstva  Orlová pan Dlabaja, o poměrech ve vedení  družstva.

  Shromáždění delegátů 27.5.2013 ,bylo jen důkazem toho,co pan Dlabaja popisoval v Orlovských novinách.Shromáždění delegátů se převážně skládá se správců jednotlivých domů.Proto byla svolána porada správců před Shromážděním delegátů a informováni,jak jsou někteří členové představenstva pro družstvo nebezpeční.Tohle mimo jiné ,bylo popsáno i na pozvánce správcům.

  Po jeho kritice se vůbec nic nezměnilo,ba naopak. Družstvo se stalo ještě víc tajemnějším,je snad nejtajemnější v širokém okolí. Jeho webové stránky jsou tajemné i pro družstevníky,na rozdíl od jiných Bytových družstev z celé republiky. Byl jsem udiven článkem  členky představenstva družstva v Orlovských novinách ze dne 9.5.2014, ve kterém mimo jiné píše :“Budeme usilovat o to,aby každý občan Orlové měl transparentní přístup ke všem informacím,které ovlivňují život občanů.“Proč o tohle neusiluje představenstvu družstva?

  Zpracování nových stanov a způsob jejich schválení na Shromáždění delegátů 25.11.2013,je jen důkazem narůstající arogance ,nekompetentnost a manipulativnost v jednání představenstva a některých delegátů shromáždění.

  Stejná atmosféra panovala i na Shromáždění delegátů 5.6.2014. Zřejmě se, dle mého názoru,  to projevilo  na nižší účasti  pozvaných  delegátů ,než obvykle.

  Promne ,jako bývalého odborářského funkcionáře,je nepřijatelné chování Odborové organizace při našem Bytovém družstvu.Jakým způsobem byla dohodnuta a vyjednána  Kolektivní smlouva,jaké vymoženosti zaměstnancům  dává,mohou zaměstnanci  a odboráři z výrobních podniků a organizaci jen snít.

  Chtěl bych jen sdělit všem družstevníkům a čtenářům:buďme pozorní na to co se kolem nás děje a nenechme si mazat med kolem úst.Hospodářský výsledek družstva je krásná věc,ale je třeba se podívat z čeho vzniká a hlavně,kdo z něj nejvíce profituje.Největší zásluhu na tvorbě  hospodářského výsledku má,řadový družstevník.Poplatky za služby,které platí a pronájmy majetku družstva,zbudovaného za peníze družstevníků.O mnohých poplatcích družstevníci ani neví.

    Ptejte se svých delegátů shromáždění,o čem se diskutovalo ,jaké návrhy byli vznášeny ,jak bylo na ně reagováno ze strany vedení družstva a jak vaši delegáti  hlasovali. Je třeba si uvědomit,že Shromáždění delegátů,je nejvyšší  řídící orgán družstva,Stanovy č.l. 65,odst.1

 Řešení by se našlo. Mnohá družstva oddělila správu družstva od představenstva. V některých družstvech mají správu zřízenou u firem.Na zváženou je též převod bytů do osobního vlastnictví a vytvořit družstvo vlastníků.

  Proto se obracím na naše členy družstva ,aby zodpovědně zvážili ,zda budeme družstvem nás družstevníků,kteří si rozhodují o svém družstvu,a nebo družstvem,kde rozhoduje a vládne pár jedinců.   Ano bude líp, až tohle vyřešíme.                           

 Nespokojený družstevník M.Jež 

Jak dál družstevníci?

z IP 89.177.180.*** | 30.8.2014 07:04
Navíc je družstvo prolezlé aktivní příznivkyní Hnutí ANO Bc.Potyšovou, která se již dnes nechává titulovat paní starostko a jí věrnýma, třeba na účtárně BD. Hlavně se družstevníci nenechme zneužít při jejich volení kampani. Předsedkyně ANO, Potyšová je čistý diletant a jedná se ji o prospěch vlastní a ne o prospěch družstevníků, jinak by jsme již dávno byli mnohde připojeni na primer ČEZu a měli jsme teplo o 50% levnější! Jen ji zkuste položit pár otázek a přijdete přesně na to stejné jako já!
z IP 89.176.29.*** | 4.9.2014 09:14
Souhlasím s článkem pana Ježe jakož i s první fázi příspěvku pana Hlaváče. Je to akce poslance Hájka, který má kancelář v prostorách družststva, beztak za hubičku (za naše peníze)  a kandiduje na 3. místě ANO. O připojení na primér ČEZu nerozhoduje družstvo, ale akcionář SMO tedy město. Je to složitější a snahy o prodeji tepla byly zřejmé již dříve a neúspěšné. Městská akciovka a tedy i město by přišlo o jediný majetek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se