Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Jsem nemocen?

Jak bylo na 27. zasedání zastupitelstva města řečeno, jsem prý  duševně nemocen. Mě samotného to napadá již léta, vždyť to není normální, tam kde mnozí mlčí a nic neříkají, i když ví to co já, tak pouze já to řeknu. Vím, že za to schytám své, ale má povaha mi nedá jinak.

Proto upozorňuji a nenechávám bez odezvy nepravosti, nesprávnosti a říkám to, co mnozí neslyší rádi. A když nemohou rozporovat mnou řečené, tak útočí na mně samotného.

Naposledy to byl pověřený velitel Městské policie. Upozornil jsem, že manažersky patrně selhal, s velkou pravděpodobnosti nedodržuje obecně závaznou vyhlášku města, zákony si vykládá podle svého. Cílem tohoto upozornění, bylo navrhnout zrušení jeho pověření k velení městské policii a vyhlásit výběrové řízení. Jak to dopadlo - zatím se o tom jen mluví.  Je však před volbami, tak to asi nejde udělat.

Po volbách v roce 2010, když tato kauza byla závazkem v tehdejší koalici, tak to bylo zase brzy po volbách. Asi tam bude do smrti, ať koná dle zákona a vyhlášek, či nikoliv a zda má vše v pořádku. Což patrně nemá. Ale vždy jsou nějaké volby, nebo je po jakýchsi volbách.

Reakci pověřeného strážníka na interpelace včetně mého materiálu, který byl předložen zastupitelům, zveřejníme na webových stránkách NEZ. (Naleznete je na konci tohoto článku).

Zajímavá byla pozdější poznámka v restauraci, k této problematice. Jeden ze zastupitelů prohlásil, že by byli pro odvolání pověřeného strážníka, jen nechtějí, aby ČSSD získala další významnou funkci. Zdá se mi to docela pokrytecké od člena největšího zastupitelského klubu. Ale opět vyhrála politika nad zájmy města a občanů.

Druhý případ, kdy jsem prý neoprávněně nařkl bezúhonného člověka, byl při výběrovém řízení na ředitele základní školy Mládí. Jako jediný jsem si dovolil říci, proč nemohu zvednout ruku pro
Mgr. Šebestu jemu do očí. Tady jsem dokonce vykonal práci za tajemníka zřízené výběrové komise. Předpokládal jsem, že člověk, který má takové vroubky ve své minulosti nemůže uspět ve „výběrovce“.  V Orlové je však i nemožné možným. Výše jmenovaný kandidát na ředitele byl nejlepší z uchazečů na funkci ředitele, co se týče odbornosti (to nerozporuji, že byl možná nejlépe připraven), jenže nejde jen o přípravu na výběrovou komisi. Když si zadáte jeho jméno do internetového vyhledávače, zjistíte zajímavou věc. Je na něj uvalena „osobní insolvence“ pro dluh přesahující půl miliónu Kč. Já jsem se ještě dozvěděl a mám na to důkazy a člověka, který je to ochoten dosvědčit, že „zajímavě“ pracoval s penězi určenými pro Sdružení rodičů a přátel školy. Uchazeč si část peněz nechal „jaksi“ pro sebe. Podle dokladů to sice nebyla velká částka, ale mohla být i větší, jen nebyla to ochota vyšetřit. Jeho nadřízená, tehdy stranická kolegyně, to zametla pod koberec.

Sami si řekněte, zda bychom  si do své firmy vzali jako ředitele člověka, který nebyl schopný „ukočírovat“ ani  své vlastní peníze? Škola má rozpočet blížící se třem milionům Kč.

O problémech pana uchazeče věděli také někteří členové „výběrovky“. Všichni mlčeli, ale následně mě dva z nich oslovili, co s tím jako rada uděláme a že jej přece nemůžeme jmenovat, to by byla ostuda. Proč mlčeli, již dnes chápu.

Upozornil jsem i na možnou ztrátu důvěry ze strany ředitelky DDM Orlová, která to také potvrdila více členům rady města Orlová.

A co jsem učinil za úřednici města? Dovolil jsem si  všechny kandidáty projel přes internet. Je to standardní metoda a dělá se u většiny takovýchto výběrových řízení.

Je také zajímavé, že stranický kolega pana W.D., který mě označil za nemocného, mi sám řekl, že kdyby byl ředitelem jmenován Mgr. Šebesta byla by to pro školu další tragedie.

Už dnes chápu, že zastupitel má asi hlavně mlčet a nic neříkat. To hlavně před volbami a samozřejmě i po volbách. Také nás nikdo nevolil, abychom něco řešili, vždyť od toho tu jsou jiní!  My jsme jen hlasovací stroje. Když se objeví člověk, který se nechová úlisně a nebojí se říci pravdu, tak na něj zaútočíme třeba již tím, co bylo dávno vysvětleno, tak abychom znemožnili jej, protože to co říká je pravda, té se bojíme a také se jí nedá bránit.

Odpovedi-povereny-straznik

Reakce-na-odpovedi-interpelace_2

 Mgr. Miroslav Chlubna
     19. června 2014

Jsem nemocen?

z IP 109.231.140.*** | 28.6.2014 09:04
Pan W.D. by potřeboval zostřenou psychiatrickou léčbu, protože je velmi nemocný člověk. Bohužel je to zastupitel města a to je tragické pro město. Jde proti všem a vše kritizuje atd. Co dodat, škoda dalšího komentáře.
z IP 91.103.166.*** | 28.6.2014 13:34
mirku s tím šefem  MP máš pravdu, ale bohužel on je všechny na zastupku sejmul i se starostou jak hovno. Nebyli v obraze. A starosta? Škoda slov. N E S C H O P N É  individuum. Socani si sním ještě užijí jestli se dostane po volbách do zástupka.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se