Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Koalice, proč?

Již jsme na svém facebooku informovali, že do komunálních voleb 2018 půjdeme v koalici s politickým hnutím Změna pro lidi. Koaliční dohoda byla podepsána v lednu a teď se již dolaďují detaily.

Co nás k tomuto rozhodnutí vedlo? Proč jsme to udělali?

O koalici s jednou nebo více stranami jsme uvažovali již dlouho. První myšlenky, co já si pamatuji, byly již v roce 2006 a před každými dalšími komunálními volbami a hlavně po nich zájem sílil, a to nejenom náš. Měli jsme tu výhodu, že jsme byli součástí zastupitelstva.

Většinou nás po volbách oslovili zástupci neúspěšných stran a chtěli navázat spolupráci. Ta jim mnohdy dlouho nevydržela a jak se blížily další komunální volby, tak chtěli jít zástupci těchto stran a hnutí do voleb sami.  Proto jsme v Orlové měli v posledních volbách patnáct kandidujících subjektů.

Víme, že všechny tyto subjekty nemají šanci se dostat do zastupitelstva a pokud ano, tak jejich podíl na počtu zastupitelů nebude veliký. Máme vlastní zkušenost.

Proč tedy koalice?

Eliminujeme velký počet kandidujících stran.

 S větším počtem případných zastupitelů jsme schopni lépe prosazovat domluvený program.

Již dnes deklarujeme lidem, že jsme schopni se domluvit a že nám nejde o fleky, ale o Orlovou a její občany.

Samozřejmě zmenšíme náklady na kampaň, protože se o ně podělíme a kampaň bude lépe zapamatovatelná a nebude jí tolik.

Za poslední dva roky jsme absolvovali mnoho schůzek s případnými koaličními partnery. U některých jsme věděli hned, že do toho nepůjdeme, u jiných nás přesvědčilo až jednání s nimi. Přesto jsme vždy na jednání šli a případného partnera jsme vyslechli a řekli své.

Když nás oslovila Změna pro lidi, kterým v posledních volbách utekla místa v zastupitelstvu  asi o čtyři hlasy, po několika schůzkách jsme došli  k názoru, že to jsou lidé, kteří, až na malé výjimky vidí věci stejně. Umí upozornit na problém, nebojí se o něm mluvit a nejenom to, dokáží nabízet řešení, která nejsou populistická a líbivá. Důležité je, že se nebojí na tyto věci upozornit, nabídnout řešení a znovu upozorňuji, že to nedělají pro vidinu teplých fleků.

To vše nás spojuje.

Samozřejmě je tady riziko, že nás  „dnešní zastupitelé za NEZ“ lidi nevykroužkují a budou tam jiní lidé za naši koalici. Nemám z toho strach a jiný důkaz jestli jsme naši práci dělali dobře, než že nám dají lidi opět důvěru, není. Jsme jednou ze tří stran, které jsou v zastupitelstvu města Orlová od revoluce dodnes. A kdyby tam nebyl nikdo za NEZ budou tam lide za koalici NEZ –ZPL, kdy tito budou dál prosazovat věci, o kterých již dlouhodobě mluvíme a navrhujeme.

S naším programem se budete moci seznámit od května a kampaň povedeme od konce prázdnin.

Samozřejmě můžete nás nejenom sledovat na našich informačních kanálech (web, facebook, nástěnka), ale můžete i navrhovat věci a také se přidat, stačí se nám ozvat. Nově budeme mít nástěnku u městského úřadu.

Prostě a jednoduše, NEBOJÍME se …

Mgr. Miroslav Chlubna
1. března 2018

Koalice, proč?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se