Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Kolaps

Zase nevím, o čem psát dříve.

- Rada města došla k názoru, že situace v OKD může být pro město a její občany kritická, proto svolala schůzku s podnikateli. Podle Orlovských novin nám dokonce hrozí „Kolaps“. Jsem rád, že po dvou letech, co jsem je na to upozorňoval, konečně pochopili, že krize v OKD se netýká jen jí a jejich zaměstnanců, ale i dodavatelů OKD se svými zaměstnanci, a také všech rodinných příslušníků těchto zaměstnanců. Prostě odhadovaný dopad krachu OKD je až 140 tisíc lidí. Jen pro orientaci to je půlka Ostravy a bez pomoci státu se to prostě nevyřeší.

Proto jsme chtěli, aby zástupce našeho města byl řádným členem jednacího týmu k OKD, ale našemu požadavku nevyhověli a neumožnili nám zúčastnit se jednání ani jako host, což poškozuje zájmy našeho města.

- Doc. Kafka vzal zpět svou žalobu na Město Orlová, pro neuveřejnění článku v Orlovských novinách, protože článek byl po podání žaloby vydán.

Na mimořádném zastupitelstvu jsem si dovolil citovat § 4a Tiskového zákona, který praví: „Vydavatel periodického tisku územního samosprávného ceku je povinen poskytovat objektivní a vyvážené informace o územním samosprávném celku a poskytnout přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení, které vyjadřuje názory členů zastupitelstva územního samosprávného celku, týkající se tohoto územního samosprávného celku“. Citace byla hlavně pro paní druhou místostarostku.

- Orlovské noviny potřebují změnu. Ví to koalice i opozice, jenže lidé z koalice mají v ruce skvělý propagační tisk svých stran a tak žádnou změnu nedovolí.

- Orlovský fotbal měl vrátit do pokladny města necelých 300.000,- Kč. Kvůli tomu bylo mimořádné zastupitelstvo.  Pozastavili jsme dotaci fotbalu.  Je zajímavé, že tři členové zastupitelstva se hlasování zdrželi, ostatní byli pro. Kdo se zdržel? Starosta a dva radní. Starosta sám na kulatém stolu horoval pro pozastavení dotace. Proč ta změna? Přece on nemůže být ten špatný. Pro mě je to vždycky nepochopitelné.

Funkcionáři fotbalu se dušovali, že naše rozhodnutí je pro ně zničující. Dnes již jsou peníze vráceny a kde je vzali? Šušká se, že jim je půjčil jeden z radních města. Ten, co se hlasování zdržel. Opět to nechápu.

- Na úřadě byla provedena reorganizace na podkladě procesního auditu. Audit jsem četl, ale nic z toho, co rada teď provedla, jsem tam nenašel. Asi špatně hledám.

Náš úřad mnohdy dobře funguje jen díky obětavosti a kompetentnosti úředníků. Netvrdím, že všech. Sám bych některé vedoucí odborů odvolal. Ale já bych je odvolal pro nedostatky v jejich práci. Rada opět slučuje odbory, a když se v Orlové cokoliv slučovalo, tak jen proto, abychom se zbavili některého z vedoucích. Příkladem může být Knihovna s DKMO nebo některé sloučení škol.

Nejhorší je, že opět něco rozbijí a následná náprava bude obtížná.  Těším se také na to, koho vyberou na místa vedoucích. Časem se ukáže, proč to bylo konáno a kdo je s kým kamarád nebo kdo je čí známý.

- Požádal jsem tajemníka úřadu o poskytnutí smlouvy mezi SMO m.a.s. a Městem Orlová a o sdělení, který orgán města přijal do rozpočtu dar SMO m.a.s. ve výši 20.000,- Kč. Město tyto peníze použilo na zaplacení propagace kandidátky na Českou miss 2016. Tajemník mi odepsal, že mi dají vědět, až to bude nachystáno. V Orlové máme všechny smlouvy elektronicky a rozhodnout mohlo jen zastupitelstvo. O ničem takovém jsme ale nejednali. Takže co chtějí chystat? Podle mě to měla být otázka minut- najdu a odešlu elektronicky. Mám ale strach, že žádná smlouva není a rozhodnutí o přijetí také ne. Někdo prostě překročil své kompetence a jiný, nejspíše tajemník, je neupozornil, že to není v pořádku.

Mgr. Miroslav Chlubna
12. června 2016

Kolaps

<a href="http://www.searchcapehomes.com/louboutinoutlet_en/cheap-manolo-blahnik-sandals-2013">cheap manolo blahnik sandals 2013</a><a href="http://www.searchcapehomes.com/louboutinsale_en/jimmy-choo-vamp-sandals-champagne-glitter-fabric-platform-sandals-for-sale">jimmy choo vamp sandals champagne glitter fabric platform sandals for sale</a><a href="http://www.searchcapehomes.com/louboutinwholesale_en/cheap-jimmy-choo-boots-sale">cheap jimmy choo boots sale</a><a href="http://www.searchcapehomes.com/mkclearance_en/michael-kors-bedford-medium-shoulder-tote-black-death">michael kors bedford medium shoulder tote black death</a>
10 chris brown jerseys pittsburgh www.smartenergyfoundation.com/nfldiscount_en/ 10-chris-brown-jerseys-pittsburgh

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se