Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Koment

Dostal jsem odpověď na mou interpelaci ohledně České miss. Vlastně jsme skvěle utratili sto tisíc, ve skutečnosti jen osmdesát, kdy nám dvacet dala soukromá společnost SMO m.a.s., za propagaci města. Vedení města vůbec neodpovědělo na druhou část mé interpelace, kdy jsem se ptal, jak jsou s touto propagací spokojeni. Spokojeni asi budou, ale vůbec si neuvědomují, že to, co jsme my zaplatili, měli jiní zdarma. Navíc jsme dostali dvě vstupenky na tuto akci, jen by se slušelo napsat, že je využil starosta, a měl vzít s sebou svou dceru. Opět se mi vkrádá na mysl otázka, zda měla dcerka, radou města schválenou služební cestu, nebo cestovala na zapřenou. Pokud je to druhá varianta, mohlo by se jednat o zneužití postavení veřejného činitele, kdy tento svým jednáním získal pro sebe, nebo své blízké, výhodu nebo jiný prospěch.

Doufejme, že si město Orlová a hlavně lidé, kteří o tom rozhodli, pohlídají tu další slíbenou propagaci.

Odpověď na mou interpelaci si můžete přečíst zde.

Interpelace-miss

Fotbalový klub má velké problémy. Neplní smlouvu s městem a vlastně hrozí vratka dotace. Zatím se jedná o tři sta tisíc korun, které by chtěli jako dar. Předpokládám, že pan starosta a lidé kolem něj si vzpomenou na tvrzení, že chtějí stejné podmínky pro všechny. Na základě toho chtěli peníze po soukromých školkách. Sportovci a hlavně hokej s fotbalem mají mnoho věcí zdarma a pořád by chtěli další a další výjimky, vždy nezapomenou dodat, že mají hodně dětí, a když jim výjimky neudělíme, tak oni skončí a s tím i ty děti. Dalším argumentem je, že to jsou dluhy po bývalém vedení. Jak to dopadne, to se dozvíme na možném mimořádném zastupitelstvu.

Hokej a jeho plnění smlouvy také není bez chyby, ale mně hlavně vadí, že neplní to, k čemu se sami zavázali na zastupitelstvu, kdy nás přesvědčovali, proč jim máme dát ještě šanci. Podle nich měl dorost postoupit o soutěž výše, místo toho bude zrušen. Na výzbroji slibovali utratit jen něco málo pod půl milionu, skutečnost je trojnásobek. Do tří let nebudou mít dluhy. Takže letos by měli mít uhrazenu třetinu. Skutečnost bude asi jiná, jinak by nezkoušeli prodat VIP prostory městu.

Letos budou vybudována nová parkovací místa na páté etapě. Už se těším, jak budou všichni říkat, že je to jen díky nim, ovšem člověka, který má na tomto největší podíl nejmenují. Vše začalo díky tehdejšímu místostarostovi Šajarovi, to on donutil některé úředníky k činnosti, šli na pátou etapu a našli tam místa, kde lze parkovací místa vytvořit. To, že realizace trvá tak dlouho, je jen naše ostuda.

V květnu 30. asi bude mimořádné zastupitelstvo, rozhodnuto bylo ve středu 11. května na RM, ale už jsme dostali pozvánku na kulatý stůl. Někde se stala chyba.

Pár posledních fotografií je z neděle 8. května, jsou pořízeny na bývalé louce nad rybníkem Pionýrákem, kousek od Letního kina. Nechápu, jak někdo může odejít a nechat nehlídaný oheň, co z toho vzniklo, vidíte. Berte to také jako varování, má být suché léto a požár by se mohl rychleji šířit.

Mé díky patří hasičům, kteří po ohlášení dojeli na místo a oheň uhasili.

Mgr. Miroslav Chlubna

10. května 2016

Ohen-foto-1

Ohen-foto-2

Ohen-foto-3

Ohen-foto-4

Ohen-foto-5

Ohen-foto-6

Koment

z IP 66.249.93.*** | 16.5.2016 13:11
Parkování 5.etapa: Stačí prodloužit, zvětšit současné podzemní parkoviště o plochu fotbalového hřiště a to s 2 patry na parkování a s umělým travnatým povrchem nahoře. Za 50 milionů Kč (za 100 při předražení, rozkrádání, provizích...) lze získat cca 400 parkovacích míst.
z IP 89.176.235.*** | 20.5.2016 09:33
SMO není soukromá společnost, ale městská akciovka a tak rada - akcionář, s radním předsedou představenstva SMO neměla problém se dohodnout. SMO už by mělo začít šetřit na budoucí platby za právníky v kauzách, řešených a téměř ukončených na Krajském soudu.
<a href="http://www.thecleancarpetsandmore.com/sneakerfactory_fr/air-jordan-3-uk-prepaid-mastercard">air jordan 3 uk prepaid mastercard</a><a href="http://www.thecleancarpetsandmore.com/sneakerfactory_it/nike-air-max-premiere-custom">nike air max premiere custom</a><a href="http://www.thecleancarpetsandmore.com/sneakerfactory_no/nike-roshe-two-r%c3%b8d-gr%c3%b8nn">nike roshe two r酶d gr酶nn</a><a href="http://www.thecleancarpetsandmore.com/sunglassesclearance_en/mens-oakley-dart-sunglasses">mens oakley dart sunglasses</a>
6 caleb sturgis jerseys for sale www.videoimpactpros.com/nfldiscount_en/6-caleb-sturgis-jerseys-for-sale

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se