Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Konečně

Konečně se město zbavilo člověka, který mu, dle našeho názoru, škodil. Byl to místopředseda představenstva SMO m.a.s. Člověk, který byl pověřen vedením společnosti, Ing. Roik. V dalším kroku odvolalo i zbylé vedení této společnosti, až na jednu výjimku.

SMO je společnost vlastněná Městem Orlová, jediným akcionářem je Rada města. Problém byl, že Město, tím myslím zastupitelstvo, rada, úředníci častokrát tančili, jak muž číslo jedna Ing. Roik pískl. Když jsme na to upozorňovali a chtěli jsme po jediném akcionáři, ať se jednání naší společnosti napraví, byli jsme vždy odkázáni na to, že SMO přináší do pokladny města nemalé peníze a funguje skvěle.

Jsme rádi za rozhodnutí kolegů zastupitelů, šesti radních, že se k tomuto aktu odhodlali. Nebylo to totiž dál udržitelné a jejich krok je velmi odvážný. Přesto si dovolím konstatovat, že vše se mohlo dít už o dva roky dříve, kdyby nás chtěl někdo slyšet a hlavně dodržet, co podepsali. Vždyť to bylo i součástí koaliční smlouvy.

 Pár návrhů NEZ  pro jediného akcionáře SMO:

 - Oddělte hospodaření tepla od celku, ale ne vytvořením s.r.o.-čka nebo dceřiné společnosti. Nejlépe divizí.

- Neutajujte dokumenty, které by měli občané znát, např. kalkulaci ceny tepla.

- Podepište s Městem Orlová dohodu o možnosti vrácení dotace na provoz apod. Město tím může ročně ušetřit až 2 miliony korun, které státu platí na dani.

- Proveďte rekonkurzy na vedoucí pozice v SMO.

- Do představenstva společnosti navrhněte a doporučte jedinému akcionáři i člověka z opozice, tak jak byl zdůvodněn do vedení Ing. Danělišyn.

- Seznamte nás s tím, kolik nás stál v čele této společnosti pan Ing. Roik.

Mgr. Miroslav Chlubna
3. dubna 2013

Konečně

z IP 77.93.216.*** | 4.4.2013 11:09
Pan Ing.Roik nás stal přesně - HODNĚ. A hodně nás stal za přispění starosty Jiřího Michalíka. Nedovedu si představit, že by starostou zůstal do konce volebního období. Doufám, že je nařadě. Je potřeba dotáhnout věc do konce.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se