Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Korupce

Korupce je jev, který prý provází lidstvo po celou jeho existenci. V Orlové se schyluje ke korupci politické. Tedy neschyluje, ona tady už je. Stala se hned po volbách, kdy jeden z dnes koaličních politiků vyměnil svůj hlas za místo v radě a dozorčí radě SMO a nazýval to pragmatismem.

Ostatně, jestli tento případ je v pořádku mi není radno soudit, posoudí to voliči - sice se čtyřletým zpožděním, ale posoudí.

Druhý případ je unikátní, a jestli nastane, bude to dle mého názoru, něco neskutečného a nehorázného.

Ten, kdo se o politiku zajímá, ale i ten, který ji moc nesleduje, zaznamenal, že hnutí Ano chtělo vyloučit ze svého klubu a strany svou lídryni Renátu Potyšovou, odešla raději sama. Důvodem bylo, že nerespektovala demokratické hodnoty, které ve straně zastávají, např. tím, že navrhla obsadit funkci ředitelky DKMO bez výběrového řízení a kamarádí se s lidmi z ČSSD.

Paní místostarostka už není členkou ANO a nemá jejich podporu, měla ale podporu ostatních koaličních stran i opozice. Těžko by se tedy hledalo šestnáct zastupitelů pro její odvolání, i když někteří z politiků hnutí ANO rozhlašovali, že mají lidi z Volím Orlovou, nebo od nás, že mají Mirka Koláčka a komunisty……. Nic z toho nebyla pravda.

Přišla tedy na řadu varianta B, když nám ji nepomůžete odvolat, tak končí koalice. I toto prý zaznělo z úst některých lidí z hnutí ANO. Proto se tedy koaličníci sešli jednu neděli a vykoumali skvělý plán.

Paní místostarostka Potyšová sama rezignuje na post místostarostky na říjnovém zastupitelstvu města Orlová. Mezitím rezignuje na post ředitelky sociálních služeb města Orlová paní Kociánová. Má údajně nějaké problémy s vedením této instituce, je v důchodovém věku.

Rada města asi vyhlásí výběrové řízení na post ředitel, ředitelka, příspěvkové organizace Sociální služby města Orlové. Vítěz je předem daný. Přislíbeno to má paní místostarostka Potyšová.

Možná bude jmenována bez výběrového řízení. Uvidíme, jak to Rada města provede.

Už jsem si dovolil prohlásit, že dnešní koaličníci se v Orlové chovají, jak na dobytém území. Pokud ovšem provedou tohle, tak to bude vrchol.

Paní místostarostka Potyšová, ale i ostatní poškodí svůj kredit. A pro co? Pro ty své funkce a příjmy z nich? To jim to za to stojí? Asi ano.

Platí ještě předvolební heslo: „Více etiky do politiky“ ?

Neměli by se, jestli tohle provedou, ostatní členové hnutí ANO také vyloučit ze svého hnutí, když nerespektují demokratické principy svého hnutí?

Všichni takto konající poškodí Orlovskou politiku jako takovou, a když se v příštích volbách dostaví k volebním urnám zase méně voličů, tak to můžou připsat i této sprosťárně.

Předpokládám, že jim je to nakonec jedno, neb „je lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše“ a toho Orlovského voliče zase nějak oblbnem.

Akce odstoupení proběhne až po krajských volbách a do komunálních jsou dva roky, do té doby se na to zapomene a ve volební kampani budou „ONI“ opět slibovat, budou používat hesla - transparentní, demokratičtí, zásadoví, etika apod. Udělají pár akcí a rozdají tu koblihu, tu květinku.

Volič ten jim zase uvěří a zvolí si je. Kdyby si je náhodou nezvolil, pak můžou ještě uplatit funkcemi jiné, nové zastupitele, kteří je ve svých funkcích nechají, protože „ONI“ pro své funkce udělají cokoliv,

i to příslovečné spojení s ďáblem. Myslím, že není třeba dodávat, kdo jsou „ONI“……..

 Mgr. Miroslav Chlubna
1. října 2016

Korupce

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se