Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Manipulace, možná?

Krásný příklad objektivity a demokratického přístupu k městským novinám ukázalo poslední číslo Orlovských novin (dále jen ON). Tuším, že za tímto článkem nestojí redaktoři, i když by mě zajímalo, kdo to napsal, neboť je tu z mého pohledu ukázková manipulace s Orlovskou veřejností a článek je podepsán (re).

 Opět byly zopakovány „ty nicotné důvody proč NEZ Orlová odešla z koalice a jak je to nezodpovědné“. Ale názory podporující odchod žádné, nebylo to vůbec vyvážené. Je dodnes zajímavé, že veškeré příspěvky, které jsou zaslány do Orlovských novin nejsou zveřejněny na webu města, třeba jako nevydané příspěvky do ON.

Důležité bylo v ON říci, že „NEZ slíbila dodržovat koaliční dohodu“. Tady byla napsána naprostá nepravda. NEZ Orlová slíbila hlasovat s koalicí, kde to souhlasí s jejich volebním programem.  Koaliční dohodu jsme vypověděli pro její neplnění, proč bychom jí měli dál dodržovat? Vždyť je to proti zdravému rozumu! Proč bychom potom tu smlouvu vůbec vypovídali!

Bylo také napsáno, že koaliční dohoda se „pomalu plní“. Neplní. Nebyla v článku napsána jediná věc, která by byla splněna. Snad možná by bylo možné napsat jen ty body, které vyhovovaly vedení města. Z ostatních nebylo splněno nic.

Myslím si, že přehlasovaní NEZ Orlová v radě byl připravený tah některými zastupiteli, kdy už měli jistotu podpory jiného politického sdružení a bylo nutné, koalici rozbít. Proto i přes proklamaci možných důsledků hlasovali tak jak hlasovali. Neboť jak bylo několikrát řečeno, NEZ Orlová trvalo na dodržení koaliční smlouvy anebo dojednat změny v ní, kdy tyto odsouhlasí všechny koaliční strany. Taktéž je nutné říci, že s tímto řešením (důsledným dodržováním smlouvy) nesouhlasily při její kontrole, dvě politické strany v koalici! Nebyla to tedy jen NEZ Orlová, jak uvedly ON.

Dokladem nedodržování koaliční dohody, je vlastně článek, na který reaguji. Takto nevyvážený a jednoznačně zaměřený článek, který podporuje krok jedné strany sporu, by nemohl vyjít, kdyby byla schválena mediální pracovní skupina a již byla odsouhlasena instrukce Zastupitelstva města k Orlovským novinám. Opět bod, který se „asi splnil“.

Nejkrásnější je to poslední prohlášení, „tato záležitost je uzavřena a již se k ní nebudeme vracet“.  Jistě „takto to funguje v demokratické společnosti, napsat jeden názor a plno polopravd a reakci předem zamítnout, neboť to vlastně čtenáře nezajímá a již jsme tomu věnovali dostatek času“.

Mgr. Miroslav Chlubna

Orlová 12. 8. 2011

Manipulace, možná?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se