Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Máte pravdu

Přečetl jsem si se zaujetím článek zdůvodňující cenu tepla, ale i příspěvek, který cenu tepla neschvaluje. viz poslední Orlovské noviny. Na obou stranách je kus pravdy, jenže…

Jenže abych mohl porovnat, jestli cena tepla je dobře kalkulovaná, musím znát konkrétní kalkulaci. A pokud bude kalkulace ceny tepla v Orlové tajná, tak pořád budou vznikat pochybnosti o ceně tepla.

Proto si myslím, že než se zveřejní kalkulace ceny tepla, může vedení naší městské společnosti psát a mluvit o oprávněnosti ceny tepla co chce. Tady prostě tahá za kratší konec.

Zveřejněte kalkulaci ceny tepla minimálně pro občany, kteří odebírají prostřednictvím svých družstev, nebo pronajímatelů teplo od SMO. Pak uvidíme, jestli se děje vše tak, jak nám vedení společnosti SMO vysvětluje. Jako příklad zveřejnění nám slouží společnosti z Bohumína a Havířova. Ty  je mají na svých webových stránkách (Havířov), nebo je předají na požádání (Bohumín). Také by neškodilo to provést, obdobně jako ČEZ, kdy kalkulace je přiložena u vyúčtování a pak už jen stačí jí rozmnožit vlastním nájemníkům (družstevníkům). No ale co chtít po společnosti, kdy jeden z jejich vrcholných představitelů prohlašuje: „Když lidi moc ví, moc se ptají“.

Mgr.Miroslav Chlubna

Máte pravdu

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se