Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Glosa mimořádné zastupitelstvo

Ani se mi nechce komentovat divadlo, které sehrál pan poslanec. Místy po nás řval a místy urážel. Vlastně jsme se dozvěděli, že vše je v pořádku, a když mluvil o tom, že má prostory pronajaté od bytového družstva, tak vlastně tím myslel, že je má v prostorách bytového družstva. Jsem moc rád, že jsem byl poučen, jak budu moci jednou financovat svou případnou poslaneckou kancelář.

Také jsem se dozvěděl, že jsem vlastně arcilotr, se zatemnělým mozkem a stačilo jen zavolat. Už v minulém volebním období, jsem psal, že jsem určitě nemocen.

S panem poslancem jsem v posledních dnech mluvil třikrát, dvakrát mě přesvědčoval o tom, že řekl něco jiného a paní asistentka mu udělala výpis. Že neřekl, že má prostory pronajaté od družstva, ale na družstvu. Dnes alespoň potvrdil, že řekl to první, ale vlastně to bylo jinak.

Následně chtěl mou omluvu, za dehonestování jeho osoby v novinách.

V prezentaci, která byla na úvod a můžete si ji stáhnout v příloze, opozice dokázala, že oba zastupitelé za hnutí ANO lhali, ale také je tam doklad o tom, že pan Škuta, což je většinový vlastník Sileximu, firmy, jež má pronajaté prostory od družstva a pronajímá je poslanecké sněmovně jako kancelář panu Hájkovi, podpořil Hnutí ANO darem v roce 2014.

Paní místostarostka po mě žádala jen odpovědi ANO a NE, jako bych byl u výslechu. Snažila se tímto potvrdit svou verzi. Nějak zapomněla, že svou odpovědí reagovala na předchozí diskuzi.

Někdy v polovině byla desetiminutová přestávka, tam po mě pan poslanec Hájek chtěl vysvětlení svých slov v Mladé frontě DNES a veřejnou omluvu. Nešlo mu to vysvětlit, nepustil mě ke slovu, a když už jsem mu mohl něco říci, ihned mi skočil do řeči. V této pasáži mu pan Docent Kafka vysvětlil, že neustále odcházejí od merita věci a že by stačilo přiznat chybu a omluvit se. Na to pan Hájek, řekl, že je čestný chlap a že mu omluva, nedělá problém. Ptal se, co má říci, na to jsem mu řekl, stačí, že říci promiňte, udělal jsem chybu. Co myslíte, řekl to?

Bylo nám také vyčítáno, že tato problematika patří na kulatý stůl. Vysvětlovali jsme kolegům, že i občané, kteří slyšeli tu nepravdu na zastupitelstvu, mají právo vědět, jak se k tomu postaví na veřejném zasedání.

Jednání bylo ukončeno usnesením, že zastupitelstvo bere na vědomí informaci …

Venku byla ještě živá diskuze a tam jsem zjistil, že jsem oblíben u kolegů z ANA, kdy jejich zastupitelka v Havířově, o mě měla skvělé informace, včetně mého neetického pronájmu prostor, které patří do majetku městské příspěvkové organizace. Slečně jsem se snažil vysvětlit, že je to jinak, než uvádí, ale asi mi to nějak nepomohlo. Chtěla ještě vidět smlouvu, kterou podepsala zastupitelka za hnutí ANO z Havířova a jedná se o pronájem kanceláře pana Hájka. Bylo to jako informace, kterou jsem měl říci do novin. Zde jsem jí vysvětloval, že si stojím za svými citacemi, ale tohle citace nebyla a v textu paní novinářky mi uteklo, že tuto informaci přiřadila k mému jménu. A s omluvou nemám problém, na místě jsem se jí omluvil, za mou špatnou korekturu textu. Nakonec mi vyčítala věci, které jsou na stránkách Orlovin. Možná jsem strůjcem i těchto webových stránek. Že bych chtěl po paní omluvu?

Zastupitelstvo bylo bouřlivé, ale je důležité, že se událo, jak jsme předpokládali, koalice to bere jako útok na ně a zdržování od práce. Určitě to také bude prezentováno jako naše jasná prohra.

Od počátku jsme věděli, že jediné, co můžeme, je upozornit na jejich neetické chování. Víc v našem opozičním postavení dosáhnut ani nešlo. Mimořádné zastupitelstvo bylo ukázkou „Arogance moci“ ze strany koalice. A pokud bereme vítězství dle míry arogance, tak koalice je opravdu jasný vítěz.

Mgr. Miroslav Chlubna
29. května 2015

V odkaze naleznete slíbenou prezentaci: Prezentace-mz,
prezentace neobsahuje zvuk. 

Glosa mimořádné zastupitelstvo

z IP 65.183.146.*** | 31.5.2015 09:05
Pane Chlubno. Po shlédnutí videa mimořádného jednání ZMO souhlasím s Vámi a myslím si, že než ten cirkus ze strany ANO, klidně se mohli Hájek a Potyšová omluvit za neúmyslně vyřčenou "nepřesnost" a po 5-ti minutách by asi bylo po jednání ZMO. A co říkáte na doslova lež, na kterou tam byl upozorněn pan P. Koláček? Počítáte s tím, že se veřejně omluví?
z IP 109.231.138.*** | 31.5.2015 17:50
Stačilo si přečíst smlouvy a byl klid. Byl to všechno omyl. Omluvit se mělo ANO, i když vlastně nebylo za co,  ale hlavně ti, co vyvolali nesmyslnou kampan a neznali fakta. Koláček a jeho lži - bez komentáře.
z IP 91.103.166.*** | 4.6.2015 06:05
Dobrý den, jestli paní místostarostka a pan poslanec fabulovali úmyslně, nebo neúmyslně, to ví jen oni. Omluva byla rozhodně na místě. Oba se jí bránili, jako čert kříži. Pan Koláček, se dostal do podobné situace a byla by na místě omluva.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se