Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Náměstí

Na městských webových stránkách se 2. dubna 2015 objevil dokument, který nám dokládá výsledek jednání současného pana starosty a minulého pana starosty na ministerstvu financí.

Dokument si můžete stáhnout zde.

Co nám jednání přineslo? Vlastně kromě dalších možných nákladů nic. Ministerstvo financí chce po městu, aby zaplatilo další položky z rozpočtu, i když je mělo platit ono. Máme platit kompletní zařízení staveniště, vedlejší a ostatní práce, dodávky a služby.

Město Orlová si na humanizaci náměstí bere úvěr ve výši 50 milionů, z vlastního rozpočtu dává dalších deset. Teď budeme muset najít další miliony na další položky v rozpočtu, které mělo financovat ministerstvo z peněz na zahlazování důlních škod.

Bude zajímavé sledovat zastupitele za Hnutí ANO, jestli podpoří další zadlužení města Orlové. Při schvalování možnosti vzít si úvěr, vystoupila dnešní místostarostka paní Potyšová a apelovala na nás, abychom úvěr neschválili a projekt humanizace náměstí zastavili. Teď to mají v rukou.

Nesmíme také zapomenout, kdo má ve své péči ministerstvo financí a kdo zařídil minimálně půlroční zpoždění tím, že se čekalo na výsledek komunálních voleb a možné zastavení projektu humanizace náměstí.

Pro občany to nejsou dobré zprávy, realizace opravy náměstí se opět odkládá, a jestliže se jednou bude přestříhávat páska, tak to bude činit starosta, nebo starostka zvolený po komunálních volbách 2018.

Mgr. Miroslav Chlubna
9. dubna 2015

Náměstí

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se