Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Náměstí bude

Poslední komentář v roce 2014 bude o některých slibech a jejich plnění.

Již dlouho je avizován můj odchod z představenstva SMO m.a.s. To se stane k 31. lednu 2014. Již jsem to ohlásil na zastupitelstvu a teď to dávám vědět i ostatním, kteří nesledují jednání zastupitelstva tak pozorně.

Byli jsme také požádáni, abychom navrhli jméno do dozorčí rady SMO m.a.s. Tento člověk nahradí v dozorčí radě starostu města, který odstoupí ke stejnému datu jako já. Nezávislí Orlová nabídnou jména dvě, a to Ing. Radima Ševčíka a mou maličkost Mgr. Miroslava Chlubnu. Rada si bude moci vybrat ze dvou kvalitních lidí.

Náměstí 28. října (plac mezi Priorem a Městským úřadem) bude rekonstruováno podle původního projektu s možnou půjčkou až 50 miliónů. Sice měl projekt projít tvrdou kontrolou a je asi v pořádku. Obě hlavní strany v koalici vyzvali své členy parlamentu ČR a to pana senátora Sušila (ČSSD) a pana poslance Hájka (ANO 2011) k lobingu za tento projekt u ministra financí.  

Co mě zaráží, je jednání pana poslance Hájka, který v povolebním vyjednávání tvrdil, že má na ministerstvech předjednáno použití prostředků, které jsou určeny na rekonstrukci náměstí na rekonstrukci letního koupaliště a i levnou variantu rekonstrukce náměstí bez podzemního parkoviště a domu s byty, na který jde půjčka od banky. Já sám za sebe jsem mu řekl, že nápad se mi líbí, ale budu chtít záruky. Prvně, že nebudeme muset  jako město vracet peníze a platit penále za již použité peníze na projekt a stavby (přeložky VN apod.). Za druhé, že nepřijdeme o dotaci ve výši 170 milionů korun na rekonstrukci náměstí. S tím, že to vše budeme chtít písemně, a to s ohledem na zkušenosti s přísliby ministerstva. S tím nebyl  ze strany pana poslance Hájka problém.

No a nakonec je vše jinak. Kontrola projektu se stihla za necelý měsíc a doufejme, že se objeví i dokumenty, které nás zpraví o výsledcích této kontroly.

Rekonstrukce koupaliště je v nedohlednu. Na koupaliště potřebujeme sehnat asi 170 milionů korun a stát ani EU takovéto projekty nepodporuje. Jestli by nevyšlo levněji zavést dotovanou autobusovou linku na okolní koupaliště.

Doufám, že v roce 2015 Vám budu moci přinést lepší zprávy a jedno z mála co mě těší, že v tomto volebním období by se ta rekonstrukce náměstí mohla stihnout.

Vážení občané, přeji Vám krásné a pohodové Vánoce, spoustu dárků a úsměvů u stromečku a pevné zdraví a trochu štěstí po celý rok 2015.

Mgr. Miroslav Chlubna
22. Prosince 2014

Náměstí bude

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se