Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Nějak nemám sílu

V poslední době nějak ztrácím sílu komentovat, co se u nás v Orlové děje. Mám rozepsány dva články ještě z prosince a pořád je nějak nemohu dopsat.

Asi je to způsobeno tím, že neustále dostávám šokující zprávy, co se v našem městě děje.  Skutečně je to město jednoho muže, který ví, co chce?  Není to prospěch občanů, ale… ? Dokáže skvěle s lidmi manipulovat a přesvědčit je, aby hlasovali, jak on potřebuje?

Snad někdy příště. Dnes bych se chtěl malinko zmínit o schůzce občanů s vedením města, která proběhla 29. ledna 2013 v Orlové- Porubě.  Na tuto schůzku jsem přišel v očekávání, o čem to bude. Moderátoři byli dobře připraveni, přesto nervozita nebo nezkušenost přinesla svůj díl.

Ale ještě horší  to bylo  s vystoupením vedení města. Jak se vyjádřil můj spolustojící soused: „ Je to těžký populismus“.  Prakticky na žádný dotaz neodpověděli. Prý nejsou schopni nic změnit a zaručit. Myslím si, že se jim povedlo překroutit fakta o vzniku ubytovny na Žofince.

Protože jsem v této době byl členem rady města, tak tady napíši par faktů o vzniku této ubytovny.

Napoprvé se neschválila změna územního plánu na zastupitelstvu města. Následně se toto téma projednávalo na Radě města a tam nám byly řečeny argumenty, které i mě přesvědčily, abych hlasoval pro. Pan Ojha chce a bude spolupracovat s městem, bude ubytovávat jen občany města, které mu doporučí odbor sociální, a pokud mu nevyhovíme se změnou územního plánu, tak dá jakýmkoliv lidem smlouvy třeba na jednu hodinu a ubytuje si tam, koho chce. Pan Ojha v tomto směru udělal i veřejný příslib na zastupitelstvu města Orlová.   Dopis mám doma. V tomto dopise je poprvé zmíněna možnost pronájmu celého areálu městem Orlová. Pronájem, podle mého soudu, byl dopředu připravený orlovskou ČSSD nebo některými jejich členy.  Když jsem se na to ptal na zastupitelstvu, bylo mi řečeno, neřeš to, to se nechystá. Opak byl pravdou, nejméně dva lidé už věděli, že se to do budoucna chystá. Spolupráce pana Ojhy zůstala jen na papíře a podnes nic jej nenutí splnit veřejný příslib napsaný v dopise. S městem nespolupracuje.

Vraťme se na schůzi s občany. Sympatické bylo vystoupení obou náčelníků policie.  Ten od státní dal občanům přímou linku na služebnu v Orlové a ať tam hlásí vše, i pohyb „divných“ osob. Telefon je:  974 734 781.

K vystoupení vedení města. Nejhůře byl na tom místostarosta Mirek Koláček a myslím si, že nezaslouženě. Zůstal tam nakonec sám a snažil se odpovídat na otázky, na které vlastně ani odpovědět nelze. Starosta s prvním místostarostou odešli na dříve domluvenou akci, na tu se však nakonec, podle mých informací, nedostavili. Dokonce jsem v jednu chvíli nevydržel a požádal o slovo, kde jsem vysvětloval občanům, jak to bylo a že si myslím, že radní města nebyli informováni s celým záměrem této akce, že to celé věděli jen dva, možná tři lidé. Nám to bylo naservírováno salámovou metodou. Po kouskách, abychom toho moc nevěděli a že za tím jsou jen bohulibé plány. Ze zastupitelstva města, kromě tří lidí, (je to jen má domněnka) nikdo nevěděl, že je v konečném záměru si ubytovnu pronajmout.

Schůzka přinesla jen to, že se vedení města opět s občany sejde. Očekával bych takové schůzky s občany v každé části města nejméně jednou ročně a bez toho, že si jí musí zorganizovat občané sami.  

Někdy uvažuji, na co občané mají své zastupitele. Nic moc pro něj nedělají, mnozí podle pohledu z venku, řeší jen to, co se jich výhradně dotýká nebo jim to pomůže. Lidem komplikují život a tam, kde jim svým rozhodnutím poškodili, nejsou schopni jim pomoci.

Nedivím se jim, že nechodí, ke komunálním volbám. 

Mgr. Miroslav Chlubna

Nějak nemám sílu

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se