Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 354
  2. Ne 418


Orlovská nemocnice

Jako každý Orlovák chci, aby byla zachována Orlovská nemocnice. Od počátku, kdy byla sloučena s Karvinskou nemocnicí jsem pro její osamostatnění. Co se mi však nelíbí, je naprostá mystifikace občanů Orlové, nedostatečné informace a jejich možné zneužití pro sbírání bodů do dalších voleb.

Vážím si každého, kdo pracuje, jedná a vyvíjí činnost, která může zachovat rozsah péče v nemocnici v co největší míře.  Ale nalijme si čistého vína.

Opozice v mnoha případech kritizuje koalici a někdy určitě oprávněně. Ale co se týče nemocnice jí v mnohém křivdí. Co vše bylo vykonáno pro záchranu nemocnice koalicí, si můžete najít na stránkách města, nebudu to tady vypisovat. Nikde ale nevidím náznak, jak by to opozice dělala lépe. Nikde žádné řešení. Jen petice pro zachování nemocnice, která je ještě zajímavě prezentována. Když jsem v tomto týdnu šel do nemocnice, tak mi bylo řečeno a to doslova: „Podepíšete petici, jinak nám zavřou nemocnici“.  Doufám, že tato nepravdivá prezentace byla jen selháním jedince. Sám opět opakuji, vážím všech, co něco vykonali pro záchranu nemocnice a vážím si i realizátorů petice, lidí co jí podepsali. Jen z mého pohledu, pro krajské zastupitele to může být je deklarace přání 3.000 obyvatel, kteří bydlí v nějaké vzdálené Orlové.  

Jaké teda máme možné řešení. Je jich několik:

Již v minulosti nám kraj nabízel převod nemocnice do vlastnictví města. Ovšem má to háček. Největší zdravotní pojišťovna (VZP) s novou nemocnicí, protože vznikne nový právní subjekt, tak je to nová nemocnice, nepodepíše smlouvu o poskytování zdravotnické péče. Následek faktická likvidace nemocnice.

Opět se rýsuje převod nemocnice do majetku města a nechat jí provozovat jinou společností. Nabízel se kdysi Agel, ale ten jí už nechce a i kdyby jí chtěl opět je tu problém s novým subjektem.

I kdyby se převod nemocnice realizoval, VZP by smlouvu podepsalo, takže byla by zde poskytována zdravotnická péče, nastává nám jiný problém. Finance. Utáhne město provoz městské nemocnice, když díky zásahům za posledních deset let je nemocnice dost ztrátová. Je možné, že tato varianta by byla likvidační pro rozpočet města. Město by nemělo na investice, dofinancování projektu apod.

Další řešení je počkat co udělá kraj se svým zařízením a jednat, jednat, jednat s lidmi co to mohou rozhodnout. Ovlivňovat zastupitele třeba i peticí. Jen opět se tu nabízí, jestli zastupitel z Vítkovska bude bojovat za naší nemocnici, nebo za tu ve Vítkově. Spoléhat také můžeme na naší jedinou zastupitelku v krajském zastupitelstvu, která jedná i za Orlovskou ČSSD a občany města, na posledním zastupitelstvu byla skvělá. Děkujem p. Mgr Hotváthová.

Úplně poslední možností, ale tu jsem se dozvěděl nedávno a nemám jí plně ověřenou, je převod nemocnice i se smlouvami. Jenže zde může nastat problém s městským rozpočtem, jak píši v řešení třetím.

Sám neumím říct, které řešení je to správné, ale jiné nevidím. Možná se mílím a byl bych tomu rád, ale každé řešení nějakým způsobem omezuje, nebo přímo likviduje naší nemocnici.

Je však třeba říct jak je to s nemocnicí v současné době. Její činnost bude plně zachována a zruší se jen deset lůžek na ortopedii. Tohoto výsledku se dosáhlo nejenom jednáním koaličních zastupitelů, ale svou měrou k němu přispěli i opoziční zastupitelé.

Mgr. Miroslav Chlubna

Doplnění z 30.3. 2011

Dobrý den, v prvním řešení jsem se dopustil hrubé neppřesnosti. Kraj nikdy oficiálně nenabídl převod nemocnice do majetku města. Tato možnost byla probírána jen neoficiálně. Tento převod nemocnice do majetku města, vyžadovalo naše město po kraji a ten na to nikdy nepřistoupil. Omlouvám se a děkuji za pochopení.

Orlovská nemocnice

z IP 84.244.64.*** | 28.7.2011 12:09
Dobrý den.Měl bych dotaz potřeboval bych se dostat autem do vaší nemocnice jenže nevým kde ji mám v Orlové hledat mužete mi prosím vás poslat vaší adresu na muj uvedeny e-mail děkuji vám
z IP 91.103.166.*** | 28.5.2014 21:09
Mě by moc zajímalo,kterej kretén rozhodl zrušit v nemocnici Orlová kuchyni.To musel být někdo,o kterém se říká ty moš glove jak tyn chuj z Orlove.Čest práci a Orlovskému kreténismu zvlášť.
z IP 89.29.23.*** | 12.7.2014 12:40
Je v nemocnici v Orlové propichování uší (nikoli nastřelování náušnic)? Odpověď mi prosím zašlete na uvedený email, předem děkuji za odpověď.
z IP 91.103.166.*** | 22.9.2015 17:42
Dobry den.asi pred dvema roky jsem byla propustena protoze se rusila kuchyne v orlove.do smrti nepochoplm proc vubec kuchyne a jeste v nemocnici se muze rusit.jak to vubec hygiena mohla povolit kdyz ta kuchyne obstala dobre.to prece z hygienickeho pohledu musi byt strasne.prevazene jidla uz nejsou tak teple a doktorum uz to tak nechutna jak kdyz se varilo v orlove.nevim kdo chtel usetrit tim sloucenim nemocnic ale stacilo by dat do provozu funkcni orlovskou kuchyni vyslo by to levneji.nikdo kdodelal v orlovske kuchynl takovou zmenu nedokazal pochoplt divite se .vsak neco delejte ale hlavne neruste orlovskou opakuji funkcni nemocnici.at vzkveta rozum
z IP 89.176.132.*** | 4.10.2016 13:57
Dobrý den, kdo je vlastníkem bytů (sesterny nemocnice), v Orlové.
Měla bych zájem
Děkuji

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se