Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 435
  2. Ne 507


Nemocnice - zase

Jednání o naší nemocnici nabírá na obrátkách a používají se i podpásové věci. Myslel jsem si, že uspořádat demonstraci u krajského úřadu není nejlepší způsob jednání, ale teď mi to přijde naprosto korektní.

Jak jsem již psal, byli jsme hned po nástupu do funkcí pozváni na kraj k panu náměstku Gebauerovi, hned na počátku nám pan Rydrych, vedoucí odboru zdravotnictví na kraji, řekl větu, která by se dala parafrázovat asi takto: „Tak už je po volbách, máte již své funkce a tak nás nechte udělat, co chceme“, tedy tu optimalizaci. Není to citace, takto jsme to, co nám pan Rydrych říká, pochopili. Slyšeli jsme to všichni tři, já i místostarostové.  Má reakce na to byla, že naším zvolením do funkcí boj o nemocnici nekončí, ale začíná atd. Podle sdělení pana náměstka je celý rozhovor nahrán, samozřejmě nás na to neupozornil a nejsem si jistý, jestli již v tu dobu byl v místnosti, kde se jednalo. Pokud by nebyl v místnosti, tak by tuto větu pana Rydrycha na záznamu neměl. Co je zajímavější, v pátek 7. prosince mi pan Gebauer sdělil, že má nahrávku našeho jednání a nikde tam není ona údajná věta od pana Rydrycha. Požádal jsem ho, aby nám nahrávku předal. Odmítl to, že ji má pro svou potřebu. Nikomu ji neposkytne ani nám, ale novinářům ji poskytnout chtěl (nebo její část). Už jen podle této události si můžeme udělat obrázek, jaký je to člověk. Jen upozorňuji, že je nezákonné zveřejnit nahrávku, kterou pořídil kdokoliv bez upozornění, že se nahrává a bez odsouhlasení nahrávaného. Náš souhlas pan Gebauer nemá a já bych mu jej dal jedině po poskytnutí nahrávky a po její případné celkové analýze. Tedy jestli není účelově sestříhaná nebo jinak upravená. Člověk nikdy neví a mou důvěru pan náměstek naprosto ztratil.

Zajímavé je i jedno z odůvodnění rušení akutních lůžek v Orlové – stárnutí populace. Není právě to ale důvodem pro zachování nemocnice? Kdo jiný potřebuje lékařskou pomoc více než starší občané?

Musím samozřejmě přiznat, že i já jsem si jej chtěl vyzkoušet a v rozhovoru jsem mu sdělil, že mí rodinní příslušníci nebyli v orlovské nemocnici úplně spokojeni. Nijak dál jsem to nerozebíral, protože jsem se s ním na toto téma bavil již dříve. Tehdy jsem mu vyprávěl, že když mi umíral blízký člověk a nevěděl, kolik času mu ještě zbývá, tak lékař, za kterým si přišel o radu, mu řekl, co chce, že stejně do měsíce umře. Jenže to nebylo pochybení nemocnice, ale toho lékaře. U výměny kolene dalšího mého blízkého se stalo to, že kloub byl vadný, tedy opět to nebyla chyba nemocnice, ale výrobce náhrady. Tehdy to pan náměstek komentoval, že takové věci se dějí ve všech nemocnicích a že část pacientů je spokojená a jiní ne. V těchto dnech pan náměstek zkresleně informoval jen napůl, tak jak mu to vyhovuje a tak je to stále. Rád vykládá, že chce zamezit, aby jeden lékař sloužil pět dní v kuse. Posluchač nabude dojmu, že mluví o Orlové, ale toto se děje v Karviné. Takto je to pořád, on mluví o problémech všeobecně, tak že to vypadá, že vše se děje v Orlové, ale ty problémy mají v Karviné a v Havířově. Jen si vzpomeňme, kde loni nefungovala interna a co se dělo na zastupitelstvu, když tam chtěli přetáhnout lékaře z Orlové. Dozvěděli jsme se o špatných pracovních podmínkách v Karviné a o Bossingu. Z těchto informací byl překvapen i pan ředitel Matěj.

Nenapsal jsem, jaký je můj názor na Orlovskou nemocnici a jaké mám zkušenosti s ní.

Mně samotnému Orlovská nemocnice neskutečně pomohla a jsem za to moc rád, že díky ní se má léčba nemoci, kterou trpím, posunula tak, že nejsem moc omezen a mohu žít více méně plnohodnotný život. Nebýt lidí v ní tak bych měl dnes problém chodit.  Mohu také sdělit, že v nedávné době byl na operaci v Orlovské nemocnici někdo z mé rodiny a aniž by věděli, že je ten člověk se mnou v přízni, tak bylo o něj perfektně postaráno a je spokojen. Moc všem v nemocnici děkuje.

Samozřejmě jsem rád, že jsem neměl potřebu tuto nemocnici moc využít, ale jsem vděčný, že ji na území města máme. Děkuji všem, nejenom za jejich práci, ale také za boj o její zachování.

PS: Toto je poslední příspěvek na těchto stránkách, po Novém roce budeme mít novou doménu, kterou máme zdarma. Vše se včas dozvíte a nebojte, budeme vás dál informovat a komentovat dění ve městě.

Mgr. Miroslav Chlubna
8. prosince 2018

Nemocnice - zase

z IP 109.81.210.*** | 9.12.2018 00:14
Pane starosto, moc a moc vám všem "na městě" fandím a věřím , že vydržíte ten tlak, který je na všechny zainteresované vyvíjen. Vydržte !!!
Je to neskutečné,co všechno je možné dělat z pozice síly......
z IP 91.103.167.*** | Nez-orlova.cz | 11.12.2018 09:48
Pane starosto, opravdu klobouk dolů. Velmi Vám s manželem fandíme a jsme rádi, že konečně za naše město někdo kope. Velmi bychom uvítali, kdyby orlovská nemocnice spadla pod město. Obávám se totiž, že na kraji již mají rozhodnuto. Jsme si vědomi, že je to velmi složitý proces a také velká zodpovědnost, ale jak jste se sám přesvědčil, máme špičkové lékaře i zdravotní sestry a nenechejme si to zničit jen pro prospěch druhých. A jak jste zmínil i v reportáži, několikaletý problém by byl vyřešen. Když se ohlednu za letošním rokem, tak jsem hrdá na dvě věci, porodila jsem zdravou holčičku a dala jsem u voleb hlas člověku, který si to zaslouží. Jen tak dál.
z IP 85.135.42.*** | Zmenaprolidi.cz | 12.12.2018 03:44
Pan starosta Mirek Chlubna má naši plnou podporu ať už mainstream a nebo kdokoliv vytáhne cokoliv !
z IP 178.72.194.*** | 28.1.2019 09:20
Zdravím , pane starosto , smekám a držím palce , věří Vám spousta Orlováků .

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se