Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Nemovitosti

Odbor majetku se bude dotazovat co s nepotřebným nemovitým majetkem.

Je připraven prodej bývalé zvláštní školy, kdy tato nás stojí kolem dvou milionů ročně a využití pro ni nemáme. Příjem z nájmů dosahuje desítek tisíc ročně.

To, že jsme tuto budovu nikdy neměli brát do svého portfolia, jsem již mnohokráte psal a říkal. Kdo tedy ponese následky za špatné rozhodnutí? Nikdo. Zapomene se na to, protože jedním z těch, kdo stál za tím, že budova je v našem majetku, je i dnešní starosta a s ním i celá ČSSD.

Mně se ale nejedná o to, kdo ponese následky za své špatné rozhodnutí, kromě rozpočtu města a úředníků. Jde mi o to, aby se taková situace neopakovala.

Budu iniciovat vznik takového orgánu města, který bude poradním orgánem a bude se vyjadřovat jak k nákupu, tak i prodeji nemovitého majetku a jeho doporučení budou pro nás zastupitele a radní závazná.

Zjednodušeně řečeno, poradní orgán označí parcelu za strategickou pro rozvoj města a tato nepůjde prodat, budeme ji moci jen pronajmout. Stejně tak nepůjde prodat budova s pozemkem, která bude označena za strategickou.

Poradní orgán musí být složen tak, aby tam byli zastoupeni odborníci, ale i laická veřejnost a nesmí tam být většina z koalice nebo opozice. Jinak si jedna i druhá strana prosadí a zdůvodní, co chce. Jedním z těch, kdo by měl být členem tohoto poradního orgánu, je architekt města.

S rozhodnutím orgánu se budou muset vypořádat jak politici, tak i úředníci.

Jako strategicky významnou vidím budovu bývalé městské spořitelny na náměstí v Orlové-Městě. Je to ta budova, kde sídlí cukrárna Fuchsie.

Město má v plánu revitalizovat starou Orlovou, vyhlásilo dokonce architektonickou soutěž o cenu Petra Parléře. Prodejem této budovy, kterou jsme do svého majetku získali nedávno, bychom si mohli budoucí revitalizaci zkomplikovat.

Také by mne zajímalo, jak se s možným prodejem budovy bývalé zvláštní školy na ulici Polní vyrovnají někteří zastupitelé, kteří rezolutně prohlašovali, že v centru města už nikomu neprodají ani čtvereční metr.

Mgr. Miroslav Chlubna
28. listopadu 2016

Nemovitosti

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se