Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Nevím, co si myslet

Na posledním zastupitelstvu nás přišel informovat o situaci v OKD předseda sdružených hornických odborů Ing. J. Pytlík. Také nás požádal o podporu pro jejich návrh na snížení věku odchodu do důchodu pro horníky. Částečně by to řešilo i kritickou situaci, která vznikne propouštěním v OKD.

Zastupitelé, rada města ani vedení města od té doby nic nečinili, nic se nedělo, alespoň se to tak jevilo. Byli jsme jedno z mála hornických měst, které jejich aktivitu nepodpořilo. Toto mi bylo sděleno i panem Pytlíkem. Dokonce řekl, že jej to jako Orlováka hrozně mrzí. V pátek 27. února jsem zaslal starostovi města požadavek na zařazení bodu do jednání zastupitelstva města Orlová ve znění: „Podpora jednání Sdruženým hornickým odborům ve věci snížení věku horníků pro odchod do důchodu“.

Co se však nestalo. Dnes, tj. 2. března 2015, se objevil na webu města článek (dopis) starosty města Orlová panu Bohuslavu Sobotkovi, kde je vyjádřena podpora snížení věku odchodu do důchodu pro hlubinné pracovníky.

Určitě je dobře, že to pan starosta podpořil, jen to načasování není dobré. Už po několikáté se stalo, že je něco vykonáno či zveřejněno až po urgenci nebo když to chce řešit někdo jiný jinak.

Bod v programu jednání jsem chtěl ponechat, protože zastupitelstvo města je nejvyšší orgán města, a jaká jiná podpora může být větší, než od tohoto orgánu.

Mgr. Miroslav Chlubna
2. března 2015

Nevím, co si myslet

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se