Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Palčivé otázky a nesnadné odpovědi

Musím se přiznat, že od komunálních voleb a zejména od „posvěcení“ prvním zasedáním zastupitelstva nového vedení města, dostávám řadu otázek, na které ne vždy dokáži vyčerpávajícím způsobem odpovědět. Myslím, že by bylo správné se s občany o ně podělit. Zejména o možných odpovědích, kde mohou znát třeba lepší východisko.

Otázka: Vy jste nabádal, aby lidé šli k volbám a namísto toho jsme měli v naši kategorii měst snad nejmenší účast v komunálních volbách ve státě?

Odpověď: Asi jsem oslovoval přes ON a další média pouze těch 22,65 % obyvatel, kteří šli volit. Ale upřímně, je mi z toho velice smutno a považuji to i za svoji prohru.

Ot. Dobře, co tedy uděláme s těmi lidmi?

Od. Co s nimi můžeme udělat ? Občany přece nevyměníme ! Je známé Napoleonovo rčení „nejsou špatní vojáci, jsou špatní důstojníci“! Tedy něco musíme dělat s důstojníky! Nové vedení musí „něco jiného a jinak“ dělat! Je přece známo, že senátor a bohumínský starosta p. Ing. Petr Vícha před léty, když tam byli v podobné situaci jako my v Orlové nyní, použil vskutku mimořádných přístupů! A kde je nyní Bohumín!

Ot. Volby přivedly do zastupitelstva zcela nové lidi (tedy nové důstojníky)! Třeba osm zcela nových členů ANO ? Znáte je? Pracovali (nebo alespoň chtěli) ve spolcích, sportu, kultuře, komisích města? Přicházeli na zastupitelstvo s nějakými návrhy? Nebo tam chodili alespoň „remcat“? Jak dříve projevovali svůj zájem o Orlovou?

Od. Asi máte hodně pravdy! Jednu z těch nových tváří jsem kdysi sezdával. Podívejme se na to jinak! Těch 22,65 % naších občanů nám jasně řeklo, že chce změnu! Proto poslali do orlovského parlamentu 58 % nových zastupitelů! To se nám může nebo nemusí líbit! Ale ti orlovští občané, kterým ještě na našem městě záleží, nám dali jasný vzkaz! Chceme to jinak! A to, že ti zastupitelé jsou noví a neznámí nemusí přece znamenat, že jsou špatní a nebudou ochotni dřít (byť to dosud třeba nedělali) pro město doslovně „jako koně“!

Ot. Dobře, ale ve „vládnoucí koalici“ města (17 zastupitelů) jsou dnes pouze 2 (slovy dva) původní zastupitelé! V radě je z původních pouze starosta! Ztratí se plno času získáváním doslovně elementárních informací! Do té doby mohou přece nadělat spoustu chyb !

Od. Co chcete, abych vám odpověděl? Snad každý má svoji soudnost a než nabude, alespoň minimální informace (předpokládám, že alespoň řídící zkušenosti má) tak se drží „zkrátka“. Přece víme, že je opravdu velké nebezpečí, že z neznalosti se udělá hloupost! Obecně se přece hovoří o 100 dnech hájení. Trochu vím o čem mluvím, ze zkušenosti po sametové revoluci, kdy jsem nastoupil ve Vítkovicích na místo finančního ředitele.

Ot. A vy víte (nebo jste alespoň přesvědčen), že noví důstojnici chtějí (mají záměr) dělat „něco jiného a jinak“ ? Znáte alespoň jejich koaliční dohodu? Nebo nějaké programové prohlášení ?

Od. Těžká odpověď! Nějakou verzi koaliční dohody mám. Je-li to ta vládnoucí koalicí autorizovaná, opravdu nevím! Ale všichni jsme slyšeli od ANO opakovaně deklarovanou dobrou vůli o snaze spolupracovat!

Ot. Oba víme, že slova jsou pouze slova! Vždyť vám jako opozici nedali, jak bývá běžně zvykem, kontrolu ve výborech. Dali vám pouze předsednictví jednoho ze dvou!

Od. Ano, to byla od vládnoucí koalice opravdu chyba! Nicméně to jde z jejich strany, budou-li chtít, napravit!

Ot. Ano, budou-li chtít! Co říkáte na to, že KSČM, která byla vítězem voleb, „ostrouhala“ ?

Od. Orlovská KSČM se také jistě poučila z vývoje situace jak před volbami, tak i z vyjednávání po nich! A musím říci, že tam mají řadu schopných a zkušených zastupitelů, kterých je škoda nevyužít!

Ot. Proč se k těmto otázkám, které snad opravdu zajímají alespoň některé obyvatele Orlové, nevyjadřují další lidé, volební strany, vedení města, atd.

Od. Ale to je přece otázka na ty, které jste vyjmenoval! Ptejte se jich, co je pro Orlovou nyní nejdůležitější!

Ot. Tedy co je pro Orlovou podle vás nyní nejdůležitější?

Od. To je zcela zásadní otázka! Musím říci, že na to mám svůj osobní názor. Nicméně na tom co je pro Orlovou nyní nejdůležitější by se měli shodnout všichni komu na dalším rozvoji města alespoň trochu záleží! A to na čem se shodnou (i když to třeba nebude ideální) pak svorně a usilovně pracovat! Čas pracuje velice silně proti nám!

Orlovským občanům odpovídal doc. Ing. Václav Kafka, CSc.
4. prosince 2014

Palčivé otázky a nesnadné odpovědi

z IP 46.161.14.*** | http://pmillpiano.com/VA/Roanoke/ | 6.10.2018 18:01
I’d love to enter please – I love nail polish and Essie is great. I like/follow you on Facebook, my FB name is Amanda Moore and I follow you on Blog Lovin’ too!
Elaine,I've often thought of cultivating, with you, this special kind of friendship you continue to have with Judith. Personal grief, health, time… None of them are reasons not too, but they are the reasons we sometimes tell ourselves. I'm so sorry for your loss of her friendship here, but she has taken it with her. You're so right when you say "It matters what we do here, how we love here. How we give and share God here." Thank you for sharing with all of us.Love,Brenda
After study some of the blog posts in your website now, and i also really such as your technique for blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and you will be checking back soon. Pls look into my web page at the same time and figure out what you consider.
Seems a shame, doesn't it?  Some kind of agreement might have been worked out.  The closure of the cathedral seems about putting pressure on the occupiers to move on.  The worshipers and the tourists may be angry at the protestors.  Of course, the closure could have the opposite effect of making the authorities of the cathedral look bad.
Metro itself is a complete copy of the Jack Lemmon movie, ‘The Apartment’.This Anurag Basu is a clever plagiarist who thinks that copying 60′s or Silent era Hollywood films will go unnoticed. In that sense, he joins other con artistes like Kamal Hassan and Mani Ratnam who use the same ploy without ever acknowledging.Why this matters?  It matters hugely for self respecting Indians who believe there is enough creativity in us to do things without plagiarizing. And if we do, atleast have the courtesy of acknowleding or thanking the original creator for it. Is that too much to expect?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se