Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Parkování

Vážení spoluobčané, ve volebním programu, se kterým jsme vstupovali do komunálních voleb v roce 2010, jsme si kladli za cíl, aby obyvatelé Orlové byli více vtaženi do dění v našem městě. Je to stále naší prioritou, proto Vás touto cestou žádáme o spolupráci.

Chceme, abyste nám pomohli upozornit na některé problémy v našem městě nebo dokonce nalezli jejich řešení.

Jako první téma jsme zvolili parkování. Není oblast, kromě okrajových částí, kde by nebyl problém s parkováním.

Sám vidím několik možných řešení parkovacích míst. Například mě napadlo, že na ulici Masarykově, před zastávkou u Věžáků, by mohla být podél cesty vytvořena parkovací místa. Podobně to viděl jeden ze spoluobčanů v prostoru naproti nemocnice. Taktéž může být řešením zavedení parkovacích zón pro osobní auta. Je to řešení asi nejradikálnější, ale pokud nevymyslíme něco jiného, tak i toto je posun. Po vzoru jiných měst, kdy by rodina dostala na první auto v místě bydliště parkovací kartu zdarma, za druhou by platila a třetí by již získat nemohla. Takto vybrané peníze by byly použity pro vznik nových parkovacích míst v místě výběru. Parkovací kartu by nebylo možné získat na služební (pokud to služební auto není jediným autem v rodině) a dodávkové vozy. Je to jen jeden z možných návrhů.

 Vážení spoluobčané, jak byste parkování řešili vy?

Můžete navrhnout řešení jen v místě Vaší ulice nebo v celém městě.

Návrhy nám můžete zaslat na e-maily:  nez-orlova@nez-orlova.cz, m.chlubna@email.cz nebo je můžete vložit do diskuze pod tímto článkem.

Také nám můžete zasílat podněty, které další problémy vás trápí a co zde můžeme společně probírat a doufáme, že s Vaší pomocí dospějeme ke zlepšení situace ve městě v různých oblastech. My bychom rádi znali Vaše názory na bezpečnost ve městě a činnost městské policie, těžbu uhlí, městské akciové a příspěvkové organizace a další.  

Vaše názory a podněty jsme schopni prostřednictvím našich členů v různých komisích, pracovních skupinách i zastupitelstvu prezentovat.

Mgr. Miroslav Chlubna

Parkování

z IP 91.113.87.*** | 13.12.2013 12:39
Dobry den...co se tyce parkovani,je to hruza...mi rodice,kteri bydli na ulici Osvobozeni si stezuji,ze tolik let bylo prehlizeno,kde kdo parkuje a najednou se rozdavaji boticky uz nekolik dni vkuse..ulice ktera vede k pivnici Morava je preplnena a prebotickovana..u stareho Prioru maji parkoviste ve sve moci Vietnamci,kteri za penize toto parkoviste pronajimaji-ze zoufalstvi si jiz mnoho lidi tyto mista predplatila,tudiz tam je to take nemozne..a smerem dolu k venkovnimu koupalisti se take nesmi jiz tak parkovat jako to byvalo drive..vsechna parkoviste placena a kde teda maji normalni lide stat?na okraji Orlove a domu dochazet tu cestu pesky?Na co jsou teda ty auta?Jak to hodlate resit v okolik HYpernovy,Policie a stareho Prioru?Proc se tolik let nedivalo na to,kde lidi parkuji a najednou se policie pred Vanocemi zblaznila? Dekuji..

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se