Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Parkování a parkovací domy

Mnozí občané Orlové se shodují, že největším problémem Orlové, je nemožnost najít místo k zaparkování. Mnoho parkovacích míst bylo sice v posledních letech vytvořeno, ovšem situace zůstala prakticky neměnná a to hlavně vzhledem k nárůstu statické dopravy ve městě, kdy v dnešní době není výjimkou mít v rodině dvě nebo tři auta, na což nebylo město ve své době stavěno.

Město bohužel není nafukovací a volných ploch už moc nezbývá. Tak proč se místo budování doslova pár nových volných míst, za velké peníze nezaměřit na nějaké konstruktivnější řešení?

Tím mohou být parkovací domy. Ty sice nelze postavit kamkoliv, ale na několika místech by vybudování parkovacího domu bylo určitě vhodné (například viz fotogalerie). Velkou nevýhodou je cena těchto objektů. Ovšem tak velký problém, jakým parkování je, levné řešení mít nikdy nebude.

S parkovacím domem se naskýtá i příležitost mít auto chráněné před vandaly (v případě hlídaného parkování), lepší odolnost auta vůči rozmarům počasí, jistota parkovacího místa a spousta dalších. V případě jak hlídaného parkování, tak rezervovaného místa je ovšem třeba počítat s nutností placení takovéhoto místa.

Tak co obyvatelé Orlové? Byli byste ochotni zaplatit za jistotu parkovacího místa a jistotu toho, že se s vaším autem nic nestane?

Martin Janota
30.ledna 2018

Topolova2

Okruzni2

Kpt-jarose2

Na-stuchlikovci2

Parkování a parkovací domy

z IP 178.72.194.*** | 6.2.2018 23:48
Myšenka je to sice dobrá,ale je tady moho úskalí.Za prvé, investor, kdo by do toho šel, by by byl buď blázen, nebo naprostý altruista, člověk, který přeje bližním, neboť návratnost kapitálu do této investice je nezajímavá.Za druhé,obyvatelstvo Orlové nebude ochotno platit cca 1000Kč měsíčně za parkování, možná se mýlím,ale budiž.Za třetí, třetí strany, kterýé jsou nezainteresovaní obyvatelé daných lokalit budou proti.Za čtvré,radnice na to momentálně nemá.Protagonisté jsou natolik chudobní,že to neprosadí.
z IP 178.72.194.*** | 7.2.2018 00:21
Někdo může namítnout,že parkovací dům na V. etapě stál nějakých 150 mil.tehdy a existuje tam několikaletý pořadník.Jistě se najdou v Orlové lidé, kteří na to mají, ale prozatím se nenašel člověk, který do toho půjde a postaví parkování č.3., když nám odlehčí parkování v revitalizačím projektu radnice pod novým náměstím.Parkování ad hoc na Dětmarovické, soukromá to inciativa jednoho Orlovského občana je formálně pozastavena.Jinak díky ne-závislým za tuto iniciativu.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se