Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Páté za námi

V pondělí 27. dubna 2015 jsme se sešli na pátém zasedání zastupitelstva města Orlová. Hned při volbě návrhové komise vznikl zmatek. Vedení města  současné i  minulé nechce slyšet na to, že by mělo dát vědět dříve těm lidem, které navrhuje do této komise. Říkali jsme to mnohokrát a na tomto zasedání si to opět vyložili jinak, že chceme podávat návrhy až na místě. Tvrdili nám, že tak jsme to chtěli. Nechápu tedy, proč se nám na minulém zastupitelstvu  omluvila paní místostarostka Potyšová a řekla, že příště to už bude jinak. Bylo to jinak a bylo to ještě horší.

 Na začátku zasedání jsme se dozvěděli, že bude zařazen bod, kde se bude řešit odebrání pověření k řízení Městské policie (MP) panu Szcurkovi. Při tomto oznámení jsem požádal o posunutí bodu k náměstí na dobu dřívější. Obojí bylo přijato zastupitelstvem, jen nechápu koaliční zastupitele, že se nedrží své mantry, kdy tvrdili, že žádný bod jednání zastupitelstva nezařadí na jejím jednání, nad rámec schváleného programu radou města.

Panu Szcurkovi bylo odebráno pověření, dohodli se na tom s panem starostou. S odebráním jsem problém neměl. Myslím si, že jsem ve svých materiálech, které naleznete na podstránce „články“, dokázal, že pan Szcurek svou práci nedělal dobře a měl být zbaven řízení policie dříve. Opravdu nešlo jen o nošení uniformy.

Koalice chtěla napřímo pověřit řízením MP pana Galiu. Také ho pověřila. Právně nikde není problém, ale morálka je jinde. Pověřený strážník, vykonává de facto práci vedoucího odboru. Pan Galia je tedy první vedoucí odboru, který sám o sobě jedná na radě města. Proto jsem se jej před pověřením zeptal, jestli odstoupí z funkce radního. Řekl, že ne. Proto můj hlas nedostal.

 Opět jsme náměstí blíž (nebo dál). Zastupitelstvo schválilo další možné peníze z rozpočtu města. Ministerstvo financí nechtělo platit některé položky, které původně platit mělo, tak zavázalo vedení města, že se to má na Zastupitelstvu projednat. Tam jsme se dozvěděli, že když platbu neschválíme tak se stavět nebude. Ptal jsem se, kde vezmeme peníze, že je nemáme. Prý to není problém, budou za rok. Za rok na tom můžeme být ještě hůř, než jsme teď, ale o tom jindy.
Pan poslanec Hájek na nás apeloval, že máme svým jednáním hledět na to, aby se cena za stavbu polyfunkčního domu vysoutěžila co nejnižší. Vůbec si neuvědomuje, že se vše bude soutěžit na Ministerstvu financí, kde my máme jen jednoho zástupce. Budou rozhodovat jiní a stranou jde i slib starosty, že Subtera to nedostane. On sám s tím nic neudělá.

V diskuzi k bodu vystoupil pan Sliwka, který ocenil změnu postoje hnutí Ano a požádal pana poslance o omluvu. Ten se omlouvat nebude, neb nemá za co. Ještě lépe vyzněla řeč paní místostarostky Potyšové, že hnutí Ano proti náměstí nebylo, jen ho chtěli levnější. Tak tady se jim to nepovedlo, bude to dražší minimálně o šest milionů.

V nedávné době jsem byl přítomen jednomu vystoupení paní místostarostky, kde náměstí jednoznačně odmítala a také jsem byl u jednání s panem Hájkem, kde řekl, že náměstí ne, bude koupaliště a vše je dopředu dojednáno o peníze město nepřijde. Vše je jinak. Jen pro jistotu, na vše mám svědky, nebo je to na záznamu. Úsudek si udělejte sami.

Komedií v našem městě se stávají odpisy pohledávek. Vždy je to tak, že v našem městě nikdo za nic nemůže. Vždyť není ničí vinou, že se nekoupil potřebný software, který byl nakonec zadarmo. Když se chtělo, aby bylo předloženo, kdo podal požadavek na tento software, tak se to neodhlasovalo. Nebo jsme chtěli, aby se doložilo, kdy a kdo o tomto problému jednal. Tyto dokumenty by dokázaly, kdo za to může, jestli vedoucí odboru, nebo člověk, který zodpovídá za software, či politická reprezentace.

Podle mě je skvělé, že neprošla vyhláška, kdy zakazujeme spalování suchých rostlinných materiálů. To, co bylo navrženo by se zase opět používalo jen proti normálním lidem, kteří si  chtějí  třeba jen opéct párky, nebo grilovat. Krásnou ukázku jednání nám v tomto bodě ukázal pan poslanec. Jestli takto reprezentuje Orlovou v poslanecké sněmovně… Raději mlčet. Video najdete na městských stránkách, opět posuďte sami.

V informacích z rady města nás pán starosta ubezpečil, že koalice je silná a že nás nečeká osud Petřvaldu, Rychvaldu a Frýdku Místku. Jen nechápu, proč o tom ubezpečoval. No asi je to třeba, neb někteří by tomu nemuseli věřit.

Mgr. Miroslav Chlubna
7. května 2015

Páté za námi

z IP 89.176.29.*** | 8.5.2015 19:18
Ano dělá školácké chyby. Jsou to všechno lidé, kteří komunální politiku neumí  a jen tak brzo se ji nenaučí, pokud vůbec. Je ale za ně v Orlové náhrada ? KSČM to určitě není. Takže to budeme muset zase do příštích voleb nějak přežít a doufat, že jednou lidi budou volit konečně dobře. Škoda, že třeba takový Sliwka v zastupitelstvu není.
z IP 193.85.230.*** | 11.5.2015 08:44
A´T si říká kdo chce co chce, ale Orlová zkušené a dobré politiky měla. Vidíme to teprve teď na neschopnosti těch stávajících. Bohužel nástupem rodiny Kučů jde všechno strmě dolů. A to si musíme přiznat. Nyní je to tragédie.
z IP 193.85.230.*** | 18.5.2015 08:01
Před dvěma léty jste odvolali celou radu za špatnou komunikaci s opozicí. To, co se děje nyní je mnohem závažnější. Proč pane Chlubno nepodáte návrh nyní na odvolání Potyšové? Dnes zastupitelům lže a zítra ...
z IP 91.103.166.*** | 18.5.2015 22:21
Dobrý den, NEZ ani opozice určitě nespí. Snažili jsme se veškerá data ověřit, a to si myslím, že se nám povedlo. Máme vyjádření z poslanecké sněmovny, která nám potvrdila, co bylo řečeno na zastupitelstvu ohledně poslanecké kanceláře. Podle hesla důvěřuj, ale prověřuj.
Dnes, tj. v pondělí 18. května 2015, se opoziční zastupitelé dohodli na společném postupu. Prosím dejte nám tak dva tři dny a ovšem budeme občany informovat. Nechceme nic podcenit a také uspěchat, ale rozhodně budeme chtít vysvětlení.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se