Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 354
  2. Ne 418


Proč?

Tento komentář nebo jeho část už nosím pár dní v hlavě, ale vždy se najde něco důležitějšího, co je potřeba udělat.

Napsal jsem e-mail na hokejový svaz, kde jsem se dotazoval, kdo zaregistroval, či provedl změnu u registraček, kde byla dva jiná příjmení, ale stejná fotka a daný hráč se jmenuje ještě jinak. Dokonce mám od zmíněného hráče prohlášení, že nevěděl, že je na dvou falešných registračkách. Prvně jsem dotaz poslal členu výboru HC, ten mi neodpověděl, tak následně dotaz na svaz. První odpověď už mám, je to odpověď částečně vyhýbavá, hráč byl registrován dřív a jak lze registraci provést. Nic o tom, kdo byl pod tou žádostí podepsán, kdo to zaplatil. Níže naleznete, jak prohlášení hráče, tak inkriminované registračky. Další komentáře, až budu mít odpověď, kdo za tou akcí stojí.

Rada města odvolala paní ředitelku DKMO. Už dříve jsem upozorňoval na některé věci kolem jejího fungování a byl jsem označen duševně chorým člověkem, který ji chtěl za čtrnáct dní na to odvolat z funkce a žádal mou pomoc. Mé výhrady ke svému fungování mi vysvětlila odvolaná paní ředitelka, někdy dobře a někdy nedostatečně. Co nechápu, proč to rada města neudělala bez té komedie na únorovém zastupitelstvu, že vlastně nikoho odvolávat nechce, že je s ředitelkami spokojená a že jim sloučení organizací DKMO a knihovny doporučil audit. Můj odhad situace byl přesný a jsem rád, že našli tu odvahu a odvolali ji přímo, bez té slučovací komedie. Sám bych našel řadu důvodů pro její odvolání, kupříkladu jen její vystoupení na zastupitelstvu ohledně restaurace bylo docela vypovídající. Další věc, kterou nechápu, proč se k situaci vyjadřuje druhá místostarostka, když to má v kompetenci první místostarostka a když už se k tomu nechtěla vyjádřit pověřená osoba, tak proč se nevyjádřila tisková mluvčí. Také by stálo za to zjistit, jestli paní ředitelce v poslední době něco vytýkali a jestli jí sáhli na odměny. To by také o něčem svědčilo.

Dlouho říkám, že do čela DKMO není třeba člověka s haldou titulů, ale člověka, který bude srdcař a bude svou prací žít, bude pro ni hořet.

Důležité bude, jestli pořád platí akce sloučení, nebo odvoláním paní ředitelky to skončilo a bude se hledat nový ředitel.

Paní bývalé ředitelce přeji řadu pracovních i soukromých úspěchů a mnoho krásných dnů.

Neodolal jsem a koupil jsem si Orlovské noviny (ON). Je krásné, jak nám podporují kult osobnosti. Tak jsme se z úst starosty dozvěděli, jak jsme skvělí v čerpání dotací. Na podobné téma pan starosta nemluví prvně a také by měl přiznat, že to není jeho zásluha, ale zásluha jeho předchůdců. Ale určitě je dobré, že nám sdělil samé pozitivní zprávy, v Orlové nic negativního není, nebo se to raději nezveřejní. S neotisknutím článků v ON máme své zkušenosti.

Paní první místostarostka darovala do šesti školek pokladny. Znám mnoho lidí, kteří udělali něco pro školy a školky za své peníze, jen se o tom nepíše. Sám bych případným dárcům doporučil, aby kontaktovali redaktory ON a budu čekat, jestli se také o nich bude psát, nebo je to jen osobní zviditelnění, nebo začátek kampaně krajských voleb ANO. Také je potřeba říci, že je to záslužný čin od paní místostarostky, ale ta sebechvála tam být nemusela. Podobně je to u článku „Z Klidného bydlení málem boj o život“. S podtitulem „Pomohla až místostarostka…“

Druhá paní místostarostka nám sdělila, že rozpočet chtějí přiblížit lidem. Kdyby nechali v platnosti usnesení na rozklikavací rozpočet, tak už dnes všichni jednoduše vklouzneme do rozpočtu města. Důležitější ovšem je, že nám už teď rozpočet plave na vodě. Budou chybět prostředky z OKD. Hledá se, kde ušetřit, což bylo to, na co jsme upozorňovali již před komunálními volbami. K tomuto tématu je svolán kulatý stůl. Také by mě zajímalo, jak to chce paní místostarostka provést, že chce k rozpočtu pozvat občany města, když k tvorbě rozpočtu 2016 nepozvali ani opozici a jen stroze konstatovali, berte nebo nechte být s tím, že si byli vědomi, že rozpočet prohlasují. Mohu jen doufat, že se situace zlepší a její slova nejsou jen vábnička.

Co mi ale u všech článků chybí, nebo celkově v ON je pohled někoho z opozice. Bývá dobrým zvykem, v podobných tiscích, že se k danému tématu vyjadřuje oponent, ale jsme v Orlové a tady jde slušnost a demokracie mnohdy stranou.

Potěšil mě pan bývalý starosta. Píše o systému jízdy na koupaliště v Havířově. Jsem rád, že si vzpomněl na mou dlouhodobou myšlenku. Orlová nemá a dlouhodobě nebude mít peníze na letní koupaliště. Jenom z peněz, které bychom každý rok dávali na provoz, můžeme částečně subvencovat našim občanům cestu do okolních měst na tamní koupaliště. Já ten autobus posílal až na Olešnou. Není to ideální řešení, ale je to pomoc. Roční dotace na letní koupaliště má být kolem osmi milionů. Nejsou to prostředky na vybudování, ty mají činit kolem 300 milionů. Lidem nechci lhát a říkat, že koupaliště bude, za těchto podmínek nebude. Dovolím si také připomenout návrh na sluneční terasu na střeše krytého bazénu, odhadovaná cena asi 2 miliony. Zase by to byla pomoc.

Když si vezmu, že docent Kafka, čeká již tři měsíce na zveřejnění článku v ON a není sám, znám i jiné, je rozhodnutý jít i do soudního sporu, v což mu nahrává zákon, tak tyto Orlovky jednoznačně dokazují, že nejsou tiskem Orlováků, ale propagací koaličního vedení. Hlavní je, že jsme se dozvěděli, že se Dědek zúčastnil Kryathlonu.

Mgr. Miroslav Chlubna

29. února 2016

Kocko-kostka

Kocko-schovanec

Prohlaseni-kocko

Proč?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se