Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Proč zase Orlová?

Po dlouhé době jsem se rozhodl napsat článek. Již jsem jednou oznamoval, že nějak ztrácím sílu a nevím na co reagovat dříve.

Co mě skutečně v posledních dnech dostalo je, že k 1. lednu 2014 bude u nás zrušena služba lékaře na Rychlé lékařské pomoci (kam voláme na číslo 155, nebo 112) od 15 hodin odpoledne do 7 hodin dalšího dne. Doplňme, že Orlová má spádovost přes 60 tisíc lidí. Do našeho rajónu patří i Bohumín.

V okrese Karviná zůstanou dvě stanice (Karviná, Havířov), kde budou lékaři. Tam na každé bude sloužit vždy jeden lékař. Zajímalo by mě, kolikrát musela za první čtvrtletí roku 2013 vyjet všechna tři vozidla i s lékařem. Můj odhad je, že to bylo více než desetkrát. Pokud by to byla pravda, tak to znamená, že v novém roce by nebylo včas odborně ošetřeno (tedy lékařem) na deset pacientů. Když si ještě vezmeme, že je to období smogu a vrtulník nemůže vždy vzlétnout, tak toto rozhodnutí beru jako čin ohrožující lidské životy.

Je mi jasné, že vychází z rozhodnutí EU o přesčasech. Jenže zase „je v tom“ Orlová.

Letos zrušená sterilizace v naši nemocnici, lékař na pohotovosti, uzavřena budova LDN a nakonec budeme bez lékaře na záchrance!

Asi deset let říkám, že sloučení Orlovské a Karvinské nemocnice je jejím faktickým zavřením, jen ještě nevíme, kdy k tomu dojde úplně. Také vím, že s těmito rozhodnutími jen těžko může něco udělat Město Orlová.

 Jako občan našeho města začínám stále více chápat, že v Orlové nechtějí lidé bydlet a zvažují přestěhování jinam. A rozhodnutí o zrušení lékaře na záchrance jim dodájí další argumenty, proč to udělat.

Mgr. Miroslav Chlubna
26. listopadu 2013

Proč zase Orlová?

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se