Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


K programovému prohlášení RM

Programové prohlášení RMO je dle našeho názoru příliš jednoduché a nedostatečně zpracované. Nejsou zde zohledněny dlouhodobé vize a záměry RMO v souladu se strategickými cíli. Jednotlivé body prohlášení se jeví jako běžné úkoly pro úředníky městského úřadu, které mohou být splněny v rámci jejich každodenní pracovní agendy. Neřeší se skutečné problémy města, např. v oblasti hornictví a s tím související úbytek pracovních míst. Spousta finančních prostředků je vynakládána pouze na projektové studie, i když je předpoklad, že na realizaci bez dotačních titulů nebude město mít finance. V programovém prohlášení zcela schází vyjádření jakéhokoliv stanoviska k bezpečnosti ve městě, zrušení výherních automatů, řešení problému s ubytovnami, otázky životního prostředí, dopravní obslužnosti, podpora podnikání…. V podstatě všechny problémy, které slibovala koalice řešit ve svých předvolebních kampaních.

Politická strana ČSSD, na rozdíl od Hnutí ANO, působí v komunální politice a ve vedení města již řadu let. Právě proto jsme neočekávali, že tak „ primitivní“ programové prohlášení může sestavit strana s takovými zkušenostmi a tradicemi. Co se děje, že v programovém prohlášení nejsou konkrétní a mnohem důležitější body, které trápí občany našeho města?

Ze zveřejněného programového prohlášení v podstatě vyplývá, že pokud nesežene město dotace, nebude nic. Ani náměstí, ani lesopark, ani koupaliště, ani parkování…… Zato pracovní skupina pro procesní audit už byla vytvořena, sestavila zadání pro provedení procesního auditu a na zkvalitnění webových stránek už se taky pracuje……

To nás Orlováky „určitě uklidní“, že RMO tak skvěle pracuje a za dobu svého působení toho pro občany už tolik užitečného ze svého prohlášení splnila!!!

NEZ Orlová
17.března 2015

Programové prohlášení RM najdete zde.

K programovému prohlášení RM

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se