Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Slíbil jsem, tak plním

V komentáři posledního zastupitelstva jsem slíbil, že oslovím Radu města a zeptám se na několik dotazů. Nakonec jsem zvolil cestu kolegiální a poslal několik dotazů Tomáši Kučovi, starostovi našeho města.

Ahoj Tome, posílám Ti tři body, které, a to dle tvého uvážení, projednejte v Radě města nebo nad nimi popřemýšlej.

Pokud to bude možné, rád bych znal výsledek.

1. V září jsme schválili novou OZV města, kde se řeší i sběr druhotných surovin. Pár dní na to odmítli poslanci zákon, který to řešil. Tím pádem naše vyhláška omezuje naše občany nad rámec zákona a dle vyjádření ministra vnitra a ministra pro životní prostředí, jsou OZV po vzoru Bohumína nezákonné. Jde jen o to, jestli to někdo dá kraji, aby se naše vyhláška zrušila nebo upravila. Neupravíme ji?

2. Schválili jsme stavbu Kauflandu se světelnou křižovatkou ulic Okružní a Na Olmovci. Když jedou auta směrem od Dětmarovic a když stojí na červenou, tak to opravdu hodně obtěžuje lidi, co mají blízko domy. Na červenou tam snad zastaví každý. Auta tam stojí a hlučí, smrdí, to předtím nebylo, jenom projela. Když tam měl být kruhový objezd, tak v plánu byla protihluková stěna. Zkusme jednat s Kauflandem či nějak to vyřešme. 

3. Město má právní odbor, proč nemůže právník města zhodnotit, jestli pověřený strážník porušuje OZV o městské policii? Já jsem to už jednou udělal a materiály měly být zaslány i dnešním zastupitelům. Výsledek nula. Máme městského právníka a ten to snad umí zhodnotit. Můžeš mu i dát mé materiály, co Vám zaslal Petr Ullrich.

Pokud je nemáš, napiš.

Nedá mi to, ale ještě jedna aktuální věc. Prosím, pro koho hlavně děláme ohňostroj a kdo se na něj nejvíc těší? To jsou děti od malých po ty velké. Jsou města, kde ohňostroj bývá 1.ledna v 18:00 hod, a to právě s ohledem na děti a mládež. O půlnoci mnoho lidí ani nevnímá nějaký ohňostroj a děti nuceně kolikrát budíš, nemají z toho nic. Dejme za úkol třeba tiskovému oddělení, ať zjistí co by si lidé přáli víc. Jestli ohňostroj o půlnoci nebo prvního odpoledne. 

Starosta města odpověděl takto:

Zdravím Mirku,

děkuji za náměty k řešení. O některých už vím i z jiných zdrojů a začal jsem se o to zajímat. Během měsíce si tyto věci zhodnotím a dám Ti zpětnou vazbu.
Jen ve stručnosti:

k bodu č.1 - máme od ministerstva podklad, kterým odsouhlasili znění naší vyhlášky. Zatím strážníci nebudou trestat, pouze domlouvat. Ze SMOOKu odešel na ministra dopis s dotazem, jak bude postupovat, když vyhlásil, že od 1.1.2015 bude zaveden bezhotovostní výkup. V případě zavedení tohoto systému je možno vyhlášku pozměnit, popřípadě zrušit.

k bodu č. 2 - budeme jednat s Kauflandem, pokud mám dobré informace, byla uzavřena s majitelem pozemku u křižovatky smlouva o smlouvě budoucí na odkup pozemku, aby bylo možno vybudovat izolační stěnu, ale jak je to dále nevím, zjistím

k bodu č.3 - prosím materiály mi pošli s právním se domluvím. Nevidím v tom problém, názor na pověřeného strážníka máme asi všichni stejný.

Ohňostroj - nechal jsem dát do Orlovek hned  2.1. po nočním shlédnutí občanů, kteří se přišli podívat, anketu kdy by chtěli mít ohňostroj. Také se přikláním k variantě odpoledního 1.1. kolem 17.00 - 18.00 tak aby si ho užili hlavě malí.  

Musím přiznat, že starosta koná, jak slíbil a komunikuje. Teď jde jen o to, jak se věci vyřeší. Doufám, že ku prospěchu občanů.

V anketě vlevo dole můžete hlasovat, kdy chcete ohňostroj.

Plním i slib pronesený na zastupitelstvu a před volbami avizovaný. Dnes tj. 16. 1. 2015 jsem v 8:00 ráno předal na podatelně Městského úřadu rezignaci na člena představenstva SMO m.a.s.
k 31. lednu 2015.

Miroslav Chlubna
16. ledna 2015

Slíbil jsem, tak plním

<a href="http://www.usedcomputergames360.com/uggonline_en/ugg-bailey-bow-red-violet-uses">ugg bailey bow red violet uses</a><a href="http://www.usedcomputergames360.com/uggoutlet_en/ugg-bailey-button-chocolate-brown-nutrition">ugg bailey button chocolate brown nutrition</a><a href="http://www.usedcomputergames360.com/uggsale_en/ugg-boots-1865-gold">ugg boots 1865 gold</a><a href="http://www.usedcomputergames360.com/uggwholesale_en/ugg-bailey-button-boots-sale">ugg bailey button boots sale</a>
4 nikals hjalmarsson jersey manufacturing www.vancouverhomedetailing.com/nflclearance_en/ 4-nikals-hjalmarsson-jersey-manufacturing

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se