Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 435
  2. Ne 507


Sousedé

Vážené spoluobčané, sousedé

Zamysleme se, jak to vypadá s hospodařením města Orlová.

Když se podíváme na účetní výkazy zjistíme, že město pokrývá své náklady a hospodaří v posledních letech s mírným přebytkem. Potud se zdá všechno v nejlepším pořádku, ale bohužel to není pravda.

Vedení města angažovalo společnost CITYFINANCE, aby posoudila rozpočtový výhled až do roku 2021 a zhodnotila současný stav hospodaření. Výsledek je alarmující. Úbytek obyvatel města za posledních 14 let asi 6 tis. občanů, představuje pokles příjmů města 72 mil.Kč ročně. Trvalý úbytek obyvatel je způsoben především nedostatkem pracovních míst, nejsou využívány možnosti budování průmyslových zon a kvalitou života ve městě.

Hodnocení, že město Orlová má z ČR nejvyšší náklad na udržování majetku na obyvatele je alarmující! Tento stav způsobuje značné množství nadbytečného majetku se kterým se efektivně nenakládá, naopak město buduje další stavby. Zmiňovat stavbu na náměstí zvanou Metro je zbytečné, obyvatelům zatím přinesla jen nesmyslná omezení. Prostředky jsou vkládány do akcí jako je zastřešení letního kina, budování luxusního welness apod. - místo opravy rozbitých cest, budování parkovišť, obnova koupaliště. atd atd

Nezávislý hodnotitel upozorňuje, že město nehledá lepší úvěrové podmínky a konsolidaci stávajících dluhů a takto získané penízy by mohly být použity na opravu majetku, který město opravdu potřebuje. Současné zadlužení města je asi 100 mil Kč, ale i přesto není rozumné realizovat některé nápady - např. že se za 10 mil. Kč koupí Kozí bezirk a nikdo nezná další související nezbytné náklady.

Mnoho nesouhlasných připomínek je k vedení města i složení rady města. Opravdu je přínosné, aby v radě zasedal i zástupce SMO, kdy problematika např. budování plynových kotelen je občany vnímána jako akce města?

Vážení spoluobčané,

pokud se vám stávající situace ve městě opravdu nelíbí, je nejdůležitější dostavit se k volbám, 23% voličů nemá šanci dosáhnout změny a tristní stav bude jen pokračovat!

Jste spokojeni s tím, že naše město bylo vyhodnoceno jako poslední 206 z hodnocených měst?!

Pokud nechcete zástupce, kteří vidí pouze svá dobře placená místa a potřeby obyčejných lidí jsou pro ně okrajovou záležitostí, zkuste se zamyslet:

- Kdo zorganizoval a postavil se do čela demonstrace za záchranu nemocnice?

- Kdo je iniciátorem boje za vyhlášení bezdoplatkových zon ve městě, poté, kdy vedení

města v květnu ujišťuje občany, že žádná taková opatření nejsou nutná!

- Kdo se postavil proti přemístění K centra do tak už problematické Poruby

- a další akce a postoje

Cestou pro občany, kteří zde chtějí v klidu žít je volba čísla 3 - Nezávislých!

Děkujeme za Vaši pozornost a účast ve volbách.

 Ing Štěpán Rajdus
14. září 2018

Sousedé

z IP 2408:8248:3c80:*** | http://www.5eamh55c.com/ | 15.1.2019 00:35
<a href="http://www.tvjuti65.com/kyrie-1-multicolor-comprar-butyd">kyrie 1 multicolor comprar</a> <a href="http://www.pbyz412s.com/nike-roshe-run-wolf-gr%C3%A5-volt-obuvc">nike roshe run wolf gr氓 volt</a> <a href="http://www.x745mfcu.com/nike-air-max-2017-noir-and-bleu-scarped">nike air max 2017 noir and bleu</a> <a href="http://www.dkouevy6.com/asics-gel-quantum-360-hommes-rouge-queen-obuvc">asics gel quantum 360 hommes rouge queen</a> <a href="http://www.15wij42f.com/nike-air-max-2016-kvinders-lyser%C3%B8d-gr%C3%B8n-chaussuresg">nike air max 2016 kvinders lyser酶d gr酶n</a> <a href="http://www.5k71d4ly.com/kvinders-asics-gel-lyte-5-s%C3%B8lv-sort-chaussuresa">kvinders asics gel lyte 5 s酶lv sort</a>
5eamh55c www.5eamh55c.com/

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se