Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Spalovna Dětmarovice

Díky článku, který jsem napsal do Orlovských novin, pod názvem: „Spalovna ano či NE!“, jsem se dozvěděl další důležitou informaci.

Elektrárna Dětmarovice (EDĚ) bude v nejbližších letech odstavovat výrobní bloky na elektrickou energii. První má být odstaven již do dvou let. Další hned rok nato. Poslední dva, pokud mám přesnou informaci, do roku 2017. Elektrárna se postupně přemění na teplárnu pro města Bohumín a Orlovou. Spalovat se bude, světe div se, tříděný komunální odpad. Spalovat se bude v moderních fluidních kotlích, které jsou šetrné pro životní prostředí, děje se v nich dokonalejší spalování. Mohu s nadsázkou napsat, v těchto kotlích hoří i hlína.

ČEZ, majitel této elektrárny, chce tuto přeměnu provést i z důvodů, že se zavázal na nejméně dvacetiletou dodávku tepla pro město Bohumín, kde byl investorem primárního rozvodu tepla a nechce přijít o stalý příjem za dodávku tepla do obou středně velkých měst.

No a pro nás Orlováky, bydlící v domech s dálkovým vytápěním, kde komoditu pro ohřev dodává EDĚ, to znamená, že náš odpad, bude použit pro nás samotné a dobudoucna nám pomůže udržet relativně levné palivo pro ohřev vody, které sníží rychlost rostoucích nákladů na topení v domácnostech.  Obdobné to bude u institucí napojených na teplo z EDĚ.

Spalovna Dětmarovice bude malá, moderní, ekologická, pro občany přínosná. Dovoz odpadu bude z krátkých vzdáleností. Doprava tedy nebude další ekologickou zátěží pro naše občany.

Spalovna Dětmarovice, bude řešit veškeré mé výtky, které jsem napsal v již uvedeném článku ke Karvinské spalovně.

Vážení spoluobčané, chci Vás také poprosit o podporu petice proti Karvinské spalovně, kdy tuto můžete podepsat v prodejně DIgimodely v komplexu Doubravan, nebo v dalších provozovnách, kdy jejich seznam naleznete na www.nez-orlova.cz .

Mgr. Miroslav Chlubna

Spalovna Dětmarovice

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se