Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Sranda krám

Máme po třináctém zasedání zastupitelstva. Nejdůležitější z něj, co jsem si odnesl. Nemáme používat my a vy, tedy asi jen my z opozice, protože paní 2.místostarostka , to sama několikrát použila, ale vyčítala to jen nám, ale hlavně my a vy se tedy nepoužívá, ale může se použít pravá a levá strana, kdy ta vpravo je ta dobrá, a ti špatní jsou nalevo. Na vše se ptají, kontrolují a hlavně do toho kecají, a ti z pravé strany nemají čas na práci a mohli by dělat něco podstatnějšího, třeba být na dovolené.

Na senior taxi půjde jen slibovaných sedmdesát tisíc.Když jsme se snažili o to, aby bylo přiděleno stejně , jako jsme dali na propagaci města při MISS , sto tisíc, tak návrh neprošel. Stejně tak neprošel návrh paní 2. místostarostky, která navrhla dokonce sto padesát tisíc. Asi věděla, že její koalice nedovolí ani jedno, tak populisticky se může navrhnout vše, hlavně se vezme vítr z plachet té otravné opozici.

Orlice u nemocnice zůstane tam, kde je. Město chtělo investovat na její přestěhování do středu rondlu u nemocnice čtyři sta tisíc korun. Je to s projektovou dokumentací, výstavbou podstavce, osvětlení. Tento nápad raději nebudu komentovat.

Hokej a fotbal si nemohou z dotace města platit další lidi, jako je účetní, kustod, správce, pořadatelé. Přijde mi to, jako v té pohádce o Smolíčkovi. Jen dva prstíčky a následně chceme víc a víc. Jednou se jim v něčem ustoupilo a pořád to nestačí. Není to ta největší zvrhlost od HC. Na jednání byl ještě požadavek vedení HC, abychom odkoupili ,za necelého půl milionu, investici do VIP prostor na zimním stadionu. Když před dvanácti lety o tento prostor HC usilovalo, tak slíbilo, že si ho upraví na vlastní náklady a město slíbilo, že HC nebude platit ani nájem ani energie. Najednou by to chtěli jinak. Měli to dobře vymyšlené. Město odkoupí úpravy VIP, následně HC pronajmeme VIP prostory a HC náklady na nájem dá do vyúčtování dotace z města. Prakticky bychom si vše zaplatili dvakrát. Loni jsem si myslel, že část vedení HC je ferová, ale tohle mě přesvědčilo, že tam jsou podle mého soudu spekulanti.

Největší emoce byly při projednávání bodu k Mateřské škole Duha na ulici Lesní. Tedy přesně řečeno, nešlo tady ani tak o mateřskou školu, jak o školu základní, která vzdělává handikepované děti. Naprosto chápu rodiče, kteří bojují za své děti, ale tady není dobrých řešení a město může jenom pomoci s přechodem dětí na městskou speciální školu a zajistit úpravu prostor tak, aby vše v novém školním roce fungovalo. Máme veřejný příslib vedení města, že bude oploceno hřiště, bude vyřešena doprava těchto dětí a stravování- vše v termínu do prvního školního dne.

Zástupce rodičů, nám zaslal dopis, ten jsme zveřejnili v článku nazvaném „Z emailu“.

Představil se nám pan Ježek, který chce v Orlové postavit školku typu Montessori, z našich dotazů, paní 2. místostarostka vydedukovala, že tuto školku v Orlové nechceme. Což není pravda. Mé dotazy, jestli si udělali průzkum zájmu o tuto školku v Orlové, protože školkovné by mělo činit nejméně 3000 Kč měsíčně, bylo nám řečeno, že mají jen demografické složení. Školku chtějí stavět i přesto, že město navyšuje kapacity stávajících školek, kde školkovné činí zpravidla 400- 700 Kč za měsíc. Toho se pan Ježek nebojí, protože jsou jiným typem školky o kterou je zájem. Problém je možná v udržitelnosti školky pouze 5 let.

Projednávání bodu k Programu prevence kriminality:

zde se nediskutovalo ani tak o tomto materiálu, jak o informaci používaní drog dětmi na ZŠ v Orlové. Shoda je, že data jsou pro Orlovou nelichotivá a že je nutné s tím něco dělat. Já jsem si dovolil říci, že dnešní výsledky mají základ v době před patnácti, desíti lety, kdy jsme nebyli schopni, jak město, tak rodiče, nabídnou dětem smysluplné využití volného času.

Bude to boj na dlouhou dobu a bude stát nějaké peníze, hlavně se musí podporovat primární prevence, přestože je nejnákladnější, je málo vidět a výsledky jsou ve vzdálenějším horizontu.

Výbor pro media nebyl zřízen. I když jsme se snažili to předjednat s koalicí, i když většina přiznává, že ani městský web ani Orlovské noviny nejsou v pořádku, tak to nestačí na zřízení na radě nezávislého orgánu. Kapři si rybník sami nevypustí a hlavně mají pevně v ruce nejlevnější nástroj ke své propagaci. V diskuzi jsme se dozvěděli, že pan starosta nakonec do vydání ON zasahuje. Rozhodl, že se konečně vydá článek docenta Kafky „Rok poté“. V minulosti tvrdil, že do vydání ON nezasahuje.

Jen by mě zajímalo, jak by hlasovali o mediálním výboru, když by ve městě nevládli?

U roční zprávy z Osadního výboru Výhoda, jsem upozornil, že bych rád viděl zprávu také z osadního výboru Zimný důl a z Výboru pro národnostní menšiny. Mají povinnost jednou ročně nás informovat o dění v nich. Což potvrdil i pan Kajan.

U interpelací pana docenta Kafku školila paní 2. místostarostka , jak se měl zachovat před podáním žaloby na město s nevydáním článku „ Rok poté“ a že jí je z toho smutno, že se tak opozice chová. Vůbec si neuvědomuje, že na tom má svůj díl viny. Naše chování je odrazem jejich arogance a chování k nám.

V interpelacích jsem se dotázal, jak bylo ve smlouvě o propagaci města Orlová, při MISS Česka, zajištěna propagace města a jestli jsou s tím, jak to dopadlo spokojeni. Kdo naplnil částku sto tisíc korun.

Zde byla reakce, že kritizujeme, že vedení města nezajišťuje PR města, a když se o to pokusí, tak je to zase špatně. Přijde mi velice časté, že levá strana mluví o koze a pravá o voze. Což paní místostarostce řekl jinými slovy pan Koláček starší. Sami si můžete udělat obrázek, na co jsem se ptal. A pokud jste se dívali na Miss ČR a viděli to zmiňované „PR našeho města“, ve kterém slečna zmiňovala především své rodiště Broumov a východní Čechy, tak se nikdo nemůže divit, že se na to ptáme. Kdyby se hovořilo o Orlové, nikdo by nic nenamítal. Ještě byla trefný komentář p. zastupitele Volfa z KSČM, který se divil, že částka 100000 Kč k propagaci byla z rozpočtu pro školství, kde neustále slyšíme, že nejsou peníze.

Druhá má interpelace směřovala k rozdělení kompetencí vedení města, jestli je dostačující, že o tom rozhodla rada města a ne zastupitelstvo.

Mgr. Miroslav Chlubna

12. dubna 2016

Sranda krám

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se