Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Vážení spoluobčané, vážení sousedé,

je necelých pět dnů do voleb!

Rád bych na Vás apeloval, abyste přišli k volbám! Nechci psát, ať volíte mě a se mnou Nezávislé, ale přijděte prosím k volbám. Nepřipusťte, aby za nás rozhodli jiní a my se pak pouze „koukali“, že to není tak, jak bychom chtěli. Vy máte složení zastupitelstva ve svých rukou a každý máte 31 hlasů. Vždyť volby do zastupitelstva jsou nám nejbližší a rozhodnutí zastupitelů a radních nejvíce ovlivňuje náš život.

Také bych rád, abychom volili s velkou rozvahou. Nedejme na ty, co nám slibují nemožné, nebo nám dnes „dávají věci zadarmo“, jen aby byly zvoleni. Jedem můj spolupracovník na šachtě mi kdysi řekl: „Věci, které ti dává někdo zadarmo, tak ty stojí nejvíc“. Má životní zkušenost je v podobném duchu.

 Můžeme si vzít krásný příklad, jak jednoduše řešit koupaliště. Před necelými třemi roky, jsme chtěli znát, co bude znamenat zastavení provozu koupaliště. Bylo řečeno, že tam bude úspora ročně půl až tři čtvrtě milionu, nic jiného se přece dít nebude! Provoz byl zastaven, my jsme pro to ale nehlasovali, chtěli jsme důkladnější rozbor následků. Náš postup byl správný, neboť nepoužíváním linky úpravy vody, byla celá zničena, včetně přivaděče. Takže, rychlé a levné řešení koupaliště není, je nutné udělat nový přivaděč vody, rekonstruovat novou technologii úpravy vody, nové bazénové vany a zázemí, jak pro návštěvníky, tak pro personál. Celé to bude stát asi 150 milionu Kč. Za tři roky jsme ušetřili kolik? Odpovězte si sami!  Kdyby se bazén provozoval po celou dobu, dnes by náklady nedosáhly takové výše!

Proto druhý můj apel je vybírejme s rozumem! Nedejme na to, že jsme dostali někam lístek zdarma, nebo naše dítko lízátko a balónek. Náš hlas má větší cenu! A hlavně se pak volených zástupců ptejme a trvejme na odpovědích.

Poslední námět -  podívejme se, co v zastupitelstvu (nebo ve městě obecně) kandidát dělal a jak třeba hlasoval! Myslím si, že bychom měli spíše preferovat lidi, co se o něco pokusí, než ty co tam sedí „jako pecky“a za celé roky nic neudělali, dle životního moudra: „Kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale také se nikam neposune“. 

Mgr. Miroslav Chlubna
6. října 2014

Vážení spoluobčané, vážení sousedé,

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se