Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


Kino Vesmír

Dvakrát jsem se v listopadu vydal s dcerou do kina. Nebylo to kino „O“, ale Vesmír, kde dávali pásmo krátkých pohádek pro děti s krtečkem. Šli jsme do kina i přesto, že máme doma všechna DVD s krtkem. Ale vidět krtečka na plátně je pro malé dítko obrovský zážitek. To není to hlavní o čem chci psát.

V kině pro 620 diváků jsme byli dva. Jen já a dcerka. Když se kino v osmdesátých létech otevřelo, byla to událost. Speciální strop, obrovské hlediště, moderní technologie. Ještě v nedávných letech bylo i vyprodané. Já osobně jsem takto vyprodané kino zažil v roce 2004 u filmu Snowboarďáci,

Následně, i díky Cinestaru, DVD a Bluray technologií, lidi začali méně chodit do kina, nelze opomenout ani stahování filmů na internetu. Tak se naše kino dostalo na okraj zájmu. Začalo se říkat, že jeho rekonstrukce je drahá a přestlalo se i s opravami. Tento stav byl možná navozen i jedním z minulých starostů, který již údajně měl kupce na vyčištěný pozemek a to za celých devět miliónů. Jen pro úplnost starostovo příjmení začíná na M.

Proto se investovalo a kino se udělalo v Domě kultury. Jen pro informaci, kino „O“ má zhruba stejnou návštěvnost jako kino Vesmír, před tím, než se kino „O“ otevřelo. I přesto, že kino Vesmír mělo premiérové filmy až tak měsíc po uvedení v ostravském Cinestaru.

Dnes máme sál, do kterého zatéká, opravy se nedělají ani udržovací. Zatéká i do budovy, kde jsou šatny, tady to také nikdo i přes opětovné urgence nechce opravit. Chováme se tak jako vždy, necháme to dojít do situace, kdy už s tím nebudeme moci dělat nic, tak jako u letního koupaliště, nebo bývalé zvláštní školy a bude nás to stát obrovské prostředky.

To však není to nejhorší, horší je, že nikdo nemá odvahu to začít řešit.

Tak tedy možná řešení. Nabízí se možnost zbourat, udělat z kina multifunkční sál s jevištěm, které by bylo zvětšeno, tak aby se tady mohlo i hrát divadlo apod.

Pomozte a napište do komentářů co s kinem Vesmír, nebo hlasujte v anketě vlevo dole.

Mgr. Miroslav Chlubna
1. prosince 2014

Kino Vesmír

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se