Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 355
  2. Ne 418


Z kola ven?

Vystoupení Nezávislých z Koalice je čin, který jistě byl jejími členy pečlivě zvážen. Znovu jsem si přečetl plný rozsah koaliční smlouvy. Všechny strany Koalice s jejím zněním při podpisu souhlasili. Od podepsání smlouvy se však pro „blaho občana“ opravdu příliš neudělalo. Myslím si, že Nezávislí v mnoha případech byli tolerantní k plnění koaliční smlouvy. Nezávislí by se rádi po skončení volebního období podívali svým Voličům a ostatním Občanům zpříma do očí.

Rád bych jen, kdyby se zveřejnily pravdivé informace o dotacích v posledních 3 letech do hotelu a restaurace Sport. Dle mých dostupných informací (ty tohoto charakteru v našem městě nejsou) byla roční dotace do provozu hotelu a restaurace Sport asi 2,2 mil Kč. Pak jistě pochopíte, proč Nezávislí tak trvají na svém požadavku. Cituji bod Koaliční smlouvy k hotelu Sport a jeho restaurace „Zcela odstranit dotace města a naopak zajistit jeho ziskovost. K tomu účelu neprodleně vypsat výběrové řízení na jeho nového provozovatele.  SMO, m.a.s. se může do této soutěže přihlásit jako jeden z účastníků. Pronájem novému provozovateli se předpokládá do 1 roku od podepsání smlouvy. Současně bude posouzena možnost prodeje hotelu“. Který podnikatel v pohostinství a službách by nepodnikal s takovou dotací?

Pořád se zamýšlím nad otázkou, zda je v našem městě nutno provozovat a dotovat hotel a restauraci. V okolních městech (krátká časová dostupnost) je dostatek ubytovacích kapacit. Pokud město nutně potřebuje ubytovací kapacity, proč to nepřenecháme na soukromém sektoru? Peníze na provoz hotelu se dají využít pro mládež, dětské hřiště, životní prostředí. A co ostatní body Koaliční smlouvy?  V jiných městech, obcích by byla nejspíš zpracována nejméně koncepce, zde jsou možná jen posunuté termíny plnění a sliby. Těch máme v Orlové již dost.

Doporučuji všem občanům přečíst si koaliční smlouvu a jistě dostanou podobný pocit. Jenže pocity se Orlová nezvelebí, peníze se nevyužijí na něco potřebného, pro Občana. Po volbách a složení zastupitelstva, kde se objevila řada mladých lidí, jsem věřil v rychlý obrat v přístupu k jednotlivým problémům města a nalezení řešení. Zatím slyším jen „Nemáme peníze“. Kde jsou? Po půlroce fungování zjišťuji, že kořeny minulých volebních období jsou hodně silné. Nemění se nic. Takže za necelé čtyři roky uvidím – pokud zde ještě budu bydlet.

 Ing. Radim Ševčík

Orlová 24.7.2011

z kola ven

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se