Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 396
  2. Ne 465


39. ročník Zahrádkářské univerzity 2015 v Orlové

Tradiční školení pořádá ZO ČZS, osada 1, Orlová - Lutyně a Dům kultury města Orlové. Přenášky se konají  v Domě kultury v Orlové – Lutyni vždy ve 14°°hod.

 

7.2.15 – sobota - pan Oldřich Janků: Pěstování brusinek, klikvy, borůvek a novinky v drobném ovoci   

Přednášející je předseda Okresní územní rady ČZS v Karviné a známý odborník v oblasti ovocnářství a drobného ovoce. Zaměří se na seznámení s celkovým přehledem odrůd, ochrany a výživy zejména málo známého drobného ovoce. Podrobně rozebere otázky využití pro zahrádkaře a chataře tohoto poněkud netradičního drobného ovoce zejména v oblasti zdraví. Dále se orientuje na novinky v klasickém drobném ovoci.

14.2.15 – sobota – doc. MUDr. Bohuslav Chwajol, CSc.– specialista na nemoci močového traktu: Aktuální problémy v urologii

Instruktor je uznávaný odborník v oblasti urologie a bývalý člen kolegia ministra zdravotnictví ČR. Dlouhodobě se věnuje otázkám léčení urologických problémů jak u mužů tak i žen. Zaměřuje se také na prevenci. Podrobně rozebere možné příznaky onemocnění v této oblasti a zdůrazní zejména zásady prevence, které je třeba dodržovat.

15.2.15 – neděle - Mgr. Jaromír Wojnar - absolvent mimořádného studia fakulty farmacie University Karlovy v Hradci Králové, obor ,,Léčivé rostliny“, Lučina:Léčivé bylinky proti infekcím aneb infekční prostředí kolem nás.

Přednášející s pomocí bylinných čajů a dalších přípravků léčí v deseti ordinacích České a Slovenské republiky. Na základě zobrazení oční duhovky sestaví specielní směs bylin a dalších přípravků, které pacient následně užívá. Ve svém vystoupení se zaměří na léčbu a prevenci proti chřipkám, anginám, Borilioze, chlamydiim a infekcím na pokožce.Účastnici si budou moci v omezeném množství zakoupit přírodní preparáty k ochraně zdraví.

21.2.15sobota - p.Miroslav Nechvátal - předseda instruktorského sboru Okresní územní rady  ČZS v Karviné: Pěstování aktinidií, citrusů a subtropických rostlin

Lektor je a známý a uznávaný odborník na aktinidie, citrusy a okrasné rostliny. Dále je specialistou v oblasti ochrany  a hnojení rostlin. Zaměří se zejména na praktickou stránku pěstování aktinidií a citrusů. Podrobně probere vhodné a doporučené odrůdy, zásady jejich pěstování a využití pro lidské zdraví. V přednášce se také zmíní o novinkách v této oblasti.

7.3.15 -sobota- Ing. Stanislav Kaňák – pěstitel a majitel okrasné školky ve Frýdlantě nad Ostravicí: Pěstování růži všech druhů

Lektor je a známý a uznávaný odborník na okrasné rostliny a růže. Je absolvent vysoké školy zemědělské, specializace okrasné zahradnictví v Lednici. Pracuje ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde vlastní školku. Soustředí se pěstování, hnojení a ochranu růží. Zaměří se také na  odrůdy růží a jejich vhodnost pro naší oblast. V přednášce se také zmíní o novinkách v této oblasti.

Bližší informace u p. Dagmar Samuhelové, Orlová - Lutyně č. 738, tel. 776283071 a p. Moniky  Tomicové, DKMO, Osvobození 797, tel.: 596530917, 731 387 633.

39. ročník Zahrádkářské univerzity 2015 v Orlové

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se