Hledat

Najdete u nás


Novinky

Toplist

TOPlist

Těšíte se na Ježíška?

  1. Ano 354
  2. Ne 418


Zastupitelstvo č. 26

Již po šestadvacáte se sešlo zastupitelstvo města Orlové. Sice jsme jej komentovali on line na našem facebooku  Nezavisli Orlova přesto píši i tento komentář, kde máme možnost lépe a s odstupem napsat naše postoje k daným bodům.

Hned na úvod jsme měli odepsat nedobytné pohledávky vůči dlužníkům města. Přes slib tajemníka úřadu, že se již neobjeví takovýto materiál, měli jsme jej tam opět. Většinou jsou to promlčené věci, které nikdo za město nevymáhal a ležely u někoho v šuplíku. Jednoznačná chyba některého z úředníků. Minimálně vedoucího právního odboru a tajemníka. Ukázalo se dokonce, že město vymáhá věci po promlčení, čímž se nechová jako správný hospodář. Z diskuze vyplynulo, že máme odpustit dluh pánovi, který snad vlastní šest bytů. Ptali jsme se, jestli je nějak ošetřeno, že tito lidé po odpuštění dluhů, tím jsou bezdlužní, nemohou dostat městský byt. To se teprve zjistí. Zastupitelstvo materiál neschválilo. Určitě se tím budeme zabývat na jednom z dalších zastupitelstev.

Rozpočtová úprava se zbývala přijetím dalších zaměstnanců na agendu, která přibyla se zavedením radarů a udělováním pokut. Je nám jasné, že jestliže viník dostane pokutu až po půl roce, že to nemá žádný výchovný efekt a ten počet lidí to prostě nezvládá. Dovolili jsme si u tohoto bodu navrhnout umístění informačních značek, že se bude měřit. Možná s tím nebudete souhlasit, ale prvotním záměrem nebyl příjem města, ale zlepšení bezpečnosti a toho by umístěním informačních značek bylo dosaženo podstatně lépe.

Obnova památníku i neodpuštění pokuty firmě, která rekonstruovala budovu B Doubravanu, bylo odsouhlaseno.

Další rozpočtové úpravy jsme podpořili, kromě vybudování K Centra v Orlové Porubě. Co nás zarazilo, je navýšení rekonstrukce elektroinstalace v DDM. Kdy proti projektu se vysoutěžila cena o osmset tisíc korun vyšší. Tak buď byla chyba v projektu, nebo to bylo podceněno radou města. Ještě je možnost, že skončila doba levných prací.

Bude se konečně opravovat hřiště na páté etapě.

Strategický plán města byl přijat. Byli jsme rozhodnuti pro něj nehlasovat, přesto jsme jej nakonec podpořili a to z důvodů, že k původnímu návrhu byl připojen bod na zřízení výboru zastupitelstva města pro strategii, který jsme jen pro zajímavost navrhovali již v loňském roce. Byli jsme ubezpečeni, že strategický plán je živý dokument, se kterým se bude dále pracovat. K tomu byl zřízen ten výbor a i lidé mohou neustále navrhovat věci a diskutovat pře web Lepší Orlová (odkaz je zde a i v odkazech na pravé straně našich www stránek).

Převody nemovitostí. Neprošel prodej pozemku panu Durčákovi. Tento pán chce zvednout dosavadní budovu a zřídit tam ordinace. Ptali jsme se, kde budou pacienti parkovat, odkud budou lékaři. Jak je zaručeno, že tito lékaři nebudou z Polikliniky v Orlové Městě, z Doubravanu, nebo z nemocnice. Také jsme se ptali na rozdíl podnikatelského záměru, kdy panu Solichovi jsme pozemek neprodali a tady jsme jej chtěli prodat. Upozornili jsme také na střet zájmů, kdy vedoucí odboru Stavebního a životního prostředí, psala závěrečnou zprávu, kdy s prodejem souhlasila i přes zamítavé stanovisko životního prostředí.

V diskuzi byly zajímavé věci, kdy třeba nám bylo tvrzeno, že prodejem pozemku panu Solichovi si tento bude moci na tomto pozemku dělat, co chce, kdežto pan Durčák ne, jemu prý pozemek neprodáváme.

Pan Durčák argumentoval, že chce jen postavit výtah a na to se zastupitel za ČSSD ptal, že kvůli výtahu prodáváme 100 metrů čtverečních. I my jsme se dopustili jedné nepřesnosti, kdy jsme řekli, že pan Durčák již dostal pokutu za poškození kořenů stromů a ořez těchto stromů. Pokuta byla za poškození kořenů a nabití desek do stromů. ´K tomuto tématu jsme na našem facebooku nechali anketu a nikdo z lidí neschvaloval prodej. Prodej nebyl schválen.

Program prevence kriminality byl schválen stejně tak plán práce kontrolního výboru.

Dostali jsme na stůl materiál, že podpoříme Ostravskou ZOO, tím jak budou lidé třídit plasty. Prostě z každé tuny plastového odpadu půjde část peněz do ZOO. Navrhli jsme, aby z toho měli něco i občané města, např. sleva na vstupném do ZOO, nebo aby se prezentovala ZOO na Velikonočním a Vánočním Jarmarku, tak jak se to děje v Bohumíne a Rychvaldu (prezentaci zvířat nenajdete v záznamu, bylo to až po ukončení záznamu).

Mgr. Miroslav Chlubna
27. února 2018

Video záznam zastupitelstva najdete zde .

Zastupitelstvo č. 26

z IP 109.231.140.*** | 4.3.2018 08:58
Vracím se ještě ke stromům, které vadí panu Durčákovi k jeho podnikání. Abych tomu rozuměl, tak p.Durčák nechal záměrně poškodit kořeny stromů a nabil do kmenů desky? A za to dostal pokutu. No,to je pěkná zvrhlost. Kdo teda nechal provést ořez stromů, když větve zasahovaly do objektů p.Durčáka? Doufám, že vedení města se nepokusí někdy příště opět prodej pozemku zařadit na program ZM.
z IP 109.231.140.*** | 4.3.2018 09:27
Zapomněl jsem uvést, jak je možné,že odbor výstavby souhlasí s prodejem pozemku i když stanovisko ŽP je zamítavé? Pak opravdu nebylo šťastné sloučení obou odborů.Jakou pak má kompetenci oddělení ŽP?
<a href="http://www.szkoleniaios.com/pandoradiscount_en/discount-amazon-pandora-charms-silver">discount amazon pandora charms silver</a><a href="http://www.szkoleniaios.com/pandorafactory_en/pandora-charms-orchid-flower-for-sale">pandora charms orchid flower for sale</a><a href="http://www.szkoleniaios.com/pandoraonline_en/discount--coupons-for-pandora-beads">discount  coupons for pandora beads</a><a href="http://www.szkoleniaios.com/pandoraoutlet_en/pandora-ice-cream-charm-whole-world-shipping-for-sale">pandora ice cream charm whole world shipping for sale</a>
12 albert wilson jersey events www.nomoremondayblues.com/nfloutlet_en/12-albert-wilson-jersey-events

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se